Прикордонний Чоп отримуватиме воду з новозбудованого водозабору

Заступник голови Закарпатської обласної ради Денис Ман взяв участь у довгоочікуваній і важливій події для прикордонного Чопа — урочистому відкритті місцевого водозабору на існуючих гідросвердловинах.

«Я добре пам’ятаю кожен етап, який супроводжував спорудження цього водозабору. Адже на старті його будівництва довелося очолювати Департамент економічного розвитку і торгівлі. Це — той випадок коли наполегливість Чопського міського голови та чопської громади була підкріплена позицією обласної й державної влади. Позицією про те, аби забезпечити жителів Чопа питною водою. Тішуся, що всі ці зусилля сьогодні реалізовані у конкретний результат. Вірю, що відкриття водозабору стане хорошим поштовхом до вирішення й інших проблем, пов’язаних із водою у місті і щиро дякую усім, хто долучився до втілення у життя цього стратегічного для Чопа проєкту…», — звернувся до присутніх Денис Ман.

Чопський міський голова Валерій Самардак у свою чергу теж висловив слова подяки за підтримку у зведенні водозабору та нагородив почесними грамотами жителів міста, які наближали цю радісну подію. Він також зауважив, що цієї події чекало не одне покоління жителів прикордонного Чопа.

Відтак було урочисто перерізано стрічку і відкрито приміщення водонасосного комплексу водозабору. Всередині — кілька блоків обладнання та цистерн, у яких вода фільтрується, очищається та готується до транспортування безпосередньо до споживачів.

Будівництво цього водозабору на існуючих гідросвердловинах стартувало ще наприкінці 2015 року з виготовлення необхідної документації. Тоді ж було проведено перевірку свердловин із їхньою подальшою промивкою. І лише у грудні 2016 року проєкт «Будівництво водозабору на підземних свердловинах по вулиці Миру в м. Чоп» отримав державний позитивний висновок. Наступним етапом стало проведення тендеру, котрий міська влада оголошувала 4 рази. І, нарешті. 1 вересня 2017 року був підписаний довгоочікуваний договір про спорудження, а 18 жовтня 2017 року у міському парку провели закладання капсули у фундамент майбутнього водозабору з очищення води з підземних свердловин.

Упродовж 2017-2020 років збудовано насосно-фільтрувальну станцію, змонтовано резервуари для зберігання води, придбано та встановлено новітнє устаткування на понад 26 мільйонів гривень з різного рівня бюджетів. Відтак 7 серпня 2020 року відбувся запуск міського водозабору на підземних гідросвердловинах у тестовому режимі. Хоча керівництво Чопа отримало сертифікат про прийняття усього комплексу водозабору в експлуатацію лише у травні поточного року. З цього часу водозабір у міському парку може запрацював повноцінно з підключенням освітніх закладів та багатоповерхівок і готовністю розширювати коло споживачів.

Пресслужба Закарпатської обласної ради