П’ять мільйонів інвестиційних крон закарпатська делегація «привезла» з Чехії

Print Friendly, PDF & Email

Про депутатів облради пишуть

П’ять мільйонів інвестиційних крон закарпатська делегація «привезла» з Чехії

     Минулого тижня на запрошення гетьмана краю Височини Чеської Республіки Їржі Бєгоунека офіційна делегація від Закарпаття на чолі з головою облради Іваном Балогою відвідала цей край.
     У складі закарпатського десанту потужна команда перемовників – перший заступник Ужгород¬ського міського голови Віктор Трикур, керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович, депутат облради Володимир Чубірко, заступник голови ОДА Іван Качур, голови районних рад: Міжгірської – Іван Ярема, Виноградівської – Олег Любімов, Ужгородської – Михайло Фединець, начальники управлінь.
     Поїздка хоч була і нетривалою, всього два дні, втім доволі результативною. Височинці й закарпатці домовлялися щодо майбутніх проектів, а також побували на презентації фільму на соціальну тематику «Микола – знову в Колочаві».
     Першого дня закарпатська делегація зустрілася з гетьманом краю Їржі Бєгоунеком та крайовими депутатами, з якими предметно обговорили питання дальшої співпраці й реалізації спільних проектів у різних напрямках господарювання. На зустрічі зазначали, що край Височина вже третій рік співпрацює із Закарпаттям. Удалося зреалізувати низку проектів у галузі соціальної сфери, молодіжних і мистецьких обмінів, а також залучення інвестицій. За цей час на співпрацю із Закарпаттям Височина виділила майже 15 мільйонів чеських крон. Їржі Бєгоунек запевнив закарпатських партнерів, що на 2011-й рік край виділить ще 5 млн крон (2 млн 250 тис. гривень). Сторони домовилися, що кошти підуть на спільні інвестиційні проекти, а також на обмін групами молоді (школярів, студентів), діячів мистецтва тощо.
     Представники закарпатської делегації відзначили, що чеські інвестиції вже приносять реальну користь краянам. Так, мешканці Тячівської філії дитячого будинку інвалідів, учителі й учні сіл Лазещина й Стримба Рахівського району, працівники й пацієнти лікарських амбулаторій Міжгірського району згадують депутатів крайової ради Чехії зі щирою вдячністю. Залучені кошти дозволили наблизити умови для праці й навчання у ряді шкіл і лікарнях до європейських стандартів.
     Відтак у рамках програми перебування наша делегація взяла участь у прем’єрі фільму «Микола – знову в Колочаві» за романом Івана Ольбрахта, де голов¬ні ролі зіграли юнаки і дівчата з дитячих будинків чотирьох країн – Чехії, Словаччини, Польщі й України. Знімальним майданчиком було село Колочава на Міжгірщині. Шестеро осіб, причому двом із них довірено виконувати головні ролі – народного месника Шугая та його коханки Ержіки, – вихованці Вільшанського дитбудинку. У кінотеатрах, як зазначив гетьман краю, і на телебаченні фільм буде показано після міжнародного кінофестивалю «Розумові здібності» влітку нинішнього року. Проектна група не робить таємниці зі своїх амбіцій – виграти нагороду в цьому конкурсі. «Цей міжнародний проект є доказом того, що люди з обмеженими розумовими можливостями не тільки дивляться кіно, а можуть активно сприяти розширенню кіноздобутків. Просто їм треба трохи допомогти», – заявив гетьман краю Височіна Їржі Бєгоунек.
     Наприкінці зустрічі чеський чільник охарактеризував співпрацю із Закарпаттям плідною й цікавою, взаємини – щирими, які спонукають до поваги всього, що пов’язано з Україною й Закарпаттям зокрема, закликав до продовження ділових взаємин.
     Голова облради Іван Балога подякував гетьманові Височини й крайовим депутатам за щирий і теплий прийом та зазначив, що співпраця, яка ґрунтується на взаємоповазі, повинна поглиблюватися й розвиватися.
     – Ми горді з того, що маємо таких щирих друзів, що співробітництво між Закарпаттям та Височиною може служити прикладом реалізації європейської політики Східного партнерства, – відзначив Іван Балога. – Транскордонна співпраця – один із пріоритетів у діяльності обласної ради. І це зрозуміло: регіон перебуває на стику рубежів України й чотирьох інших держав – Словаччини, Румунії, Угорщини та Польщі. Отож кому, як не закарпатцям, співпрацювати з сусідами. Переконаний, що нинішній склад обласної ради зможе «затягнути» в область ще чимало інвестиційних проектів.
     Закарпатці подякували керівництву краю Височина, особисто панові гетьману Їржі Бєгоунеку, депутатам крайової ради й членам правління благодійного фонду «ВіЗа», всім добротворцям, які інвестують у соціальні проекти на Закарпатті. Навесні чехи пообіцяли ві¬зит-відповідь. Планується, що сторони остаточно узгодять програми дальшої співпраці.

Сергій Попович
(“Старий Замок”, №4, 3-9 лютого 2011 р.)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


**