06 грудня 2021

Питання функціонування територіальних центрів надання соціальних послуг – розглянула профільна комісія обласної ради

Четвер, 4 лютого 2021, 17:46

Під головуванням Ярослава Шукаля, сьогодні, 4 лютого, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення.

Участь у засіданні узяли: керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч, члени комісії – Іван Галамбіца, Андріана Сушко, а також директор департаменту соціального захисту населення ОДА Михайло Петрішка.

Насамперед розглянули звернення мешканців Ужгородського району щодо ліквідації територіального центру надання соціальних послуг. Із цього питання інформував М.Петрішка, який серед іншого розповів про ситуацію, яка склалася навколо цих центрів у краї в зв’язку із адміністративно-територіальною реформою. Зазначалося, що з 1 січня 2021 року видатки на функціонування зазначених установ та закладів плануються та здійснюються з бюджетів територіальних громад сіл, селищ та міст, на території яких вони розташовані. Його підтримав голова комісії Ярослав Шукаль та зазначив, що ст.89 Бюджетного кодексу України передбачено наступне: з 01.01.2021 року утримання та фінансування таких центрів та інших суб’єктів, що надають соціальні послуги здійснюватимуться за рахунок коштів міських, селищних та сільських бюджетів. Тож терцентри – це повноваження голови та виконавчого апарату територіальних громад. Зокрема, Ужгородський районний територіальний центр був ліквідований відповідним рішенням голови райдержадміністрації. Його стаціонарне відділення було розташоване у с.Велика Добронь (Великодобронська територіальна громада). Керівництву Ужгородської РДА, провівши перемовини із головою територіальної громади, вдалося зберегти відділення. Усі підопічні залишилися у стаціонарному відділенні закладу, а громада зобов’язалась фінансувати його, утворивши відповідний центр надання соціальних послуг ( із відділенням стаціонарного догляду для осіб похилого віку, осіб з інвалідністю), а також зберегли штатних працівників.

Мовилось і про те, що на сьогодні окремі районні територіальні центри соціального обслуговування у зв’язку з передачею на фінансування до виконавчих комітетів місцевих рад вже вирішили дане питання, а окремі – в стадії реорганізації/ліквідації.

Також на комісії розглянули заяви постраждалих від пожежі, стихійного лиха та підтоплень громадян та прийняли відповідні рекомендації і рішення.

Пресслужба облради