Питання щодо забезпечення прав національних меншин у Закарпатті обговорили із представниками ОБСЄ

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 30 вересня, за участі в.п. голови Закарпатської облради Василя Іванчо в облдержадміністрації відбулася зустріч із Верховним комісаром Організації з безпеки і співробітництва в Європі у справах національних меншин Кайратом Абдрахмановим.

Українську сторону презентували: перший заступник голови облдержадміністрації Мирослав Білецький, начальник управління єврорегіональної співпраці облдержадміністрації Олександр Білак та ін.

Іноземну делегацію представили фахівці Офісу Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин: старший радник Елеонора Лотті, юридичний радник Петер Надерер, національний менеджер проєктів Катерина Хертель.

Сторони обговорили питання щодо забезпечення на всіх рівнях влади прав національних меншин відповідно до міжнародних зобов’язань.

На зустрічі наголошувалося, що в Закарпатській області проживають представники понад 100 національностей і народностей. Для задоволення їх потреб створено мережу освітніх та культурно-мистецьких закладів, яку приведено відповідно до національного складу населення. В області функціонує мережа загальноосвітніх, дошкільних та вищих навчальних закладів, у яких навчальний процес здійснюється мовами національних спільнот. Крім того, працює Центр культур національних меншин Закарпаття, у якому представники громадських організацій національних меншин мають можливість здійснювати статутну діяльність тощо. 

У ході перемовин Василь Іванчо зауважив, що після адміністративної реформи у Закарпатті створено 64 громади та 6 районів. «Є громади у Берегівському, Тячівському, Ужгородському районах, де компактно, у мирі та злагоді проживають представники різних національних меншин, які мають представництва у місцевих радах та на території яких у дошкільних й загальноосвітніх закладах створені належні умови для виховання і навчання дітей. Також обласною радою затверджено регіональні програми, які реалізуються у сфері забезпечення потреб національних меншин», – акцентував Василь Васильович. 

Загалом присутні відзначили, що у цілому ситуація у сфері міжнаціональних відносин в області стабільна та відсутні будь-які протистояння на етнічному ґрунті.

Пресслужба Закарпатської облради