Питання щодо зменшення черг на українсько-словацькому кордоні – актуальне для обох сторін

Print Friendly, PDF & Email

На цьому сьогодні наголошувалося під час робочого візиту на Закарпаття Президента Фінансової адміністрації Словацької Республіки Іржі Жежулка. На пункті пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецке» словацьку делегацію зустрічали: в.п. голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, перший заступник голови ОДА, депутат облради Мирослав Білецький, начальник управління з питань міжнародних зв’язків, технічної допомоги та протоколу облради Василь Маковський, начальник Закарпатської митниці Михайло Товт та ін.

Насамперед сторони обговорили питання розбудови інфраструктури пункту пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецке», зокрема, його частини, яка передбачена для обслуговування вантажного транспорту. Також йшлося про встановлення тут пішохідної й велосипедної доріжок та влаштування стику доріг (ув’язка) пункту пропуску «Ужгород» зі словацькою стороною. Крім того, делегації оглянули на вантажному терміналі новий ваговий комплекс та ознайомилися із роботою сканеру для вантажних автомобілів.

Зазначалося, що пункт пропуску «Ужгород» є єдиним пунктом переходу із Словаччиною, через що й створюються великі черги із вантажівок. Тож є актуальним відкриття нових, зокрема: «Соломоновo – Чієрна», «Уліч – Забрідь», «Сторожниця – Загор», «Палладь Комарівці – Руське».

Іржі Жежулка зазначив, що словацька сторона також працює у напрямку поліпшення роботи на цьому пункті пропуску, для цього передбачено впровадження нових технологій із проведення митного контролю, будівництво терміналу, розширення штату працівників тощо.

 «Обласна рада активно працює у напрямку розбудови кордону, насамперед задля зручності подорожуючих. З цього питання ініційовано низку заходів, зокрема скеровано звернення до центральних органів державної влади щодо внесення змін до Плану заходів з облаштування пріоритетних пунктів пропуску на 2021 – 2023 роки, доповнивши його пріоритетними для Закарпатської області перспективними пунктами пропуску тощо», – акцентував Андрій Шекета.

 Відтак сторони продовжили пермовини в облдержадміністрації, де детально обговорили питання подальшої співпраці.

Пресслужба облради