09 березня 2021

голова Закарпатської обласної ради
  • Анонси

• Банери

Питання соціального спрямування – на контролі депутатів обласної ради

Четвер, 18 лютого 2021, 14:48

Сьогодні, 18 лютого, в обласній раді відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення, яку очолює  Ярослав Шукаль.

В її роботі взяли участь: заступник голови облради Денис Ман,  депутати – Андріана Сушко, Іван Галамбіца, Іван Чубирко, а також представники окремих управлінь і департаментів ОДА – доповідачі з питань, що виносяться на розгляд другої сесії облради.

Традиційно комісія найперше  розглянула профільні питання, які пропонуються до розгляду на другій сесії облради. Серед них –  про хід виконання торік Програми діяльності державної установи Закарпатський обласний контактний центр на 2020-2022 роки. Наголошувалось, що обласний Контактний центр впорався із поставленими завданням. Жодне звернення, що надійшло на „гарячі лінії”, не залишилось поза увагою –прийнято та опрацьованого працівниками центру 9476 звернень.

Уважно розглянула комісія та підтримала проєкт рішення «Про Звернення Закарпатської  обласної ради щодо процедур,  пов’язаних із визнанням вантажів гуманітарною допомогою».

За словами директора департаменту соцзахисту населення ОДА Михайло Петрішка, Закарпаття, як прикордонна область, має тісні зв’язки з закордонними державами і активно співпрацює з іноземними донорами для розв’язання соціальних проблем за рахунок гуманітарних вантажів. На сьогодні надходження та використання гуманітарної допомоги в області є вагомим додатковим інструментом покращення добробуту малозабезпечених, одиноких громадян, осіб з інвалідністю, багатодітних родин, у т.ч.і осіб ромської національності. Щороку саме для реалізації цих напрямів роботи в область надходило до 200 вантажів гуманітарної допомоги загальною вагою понад 1500 тонн. Однак, вже у 2020 році – лише 682 тонни, а з 1 січня 2021 року– така співпраця фактично зупинилася. Тому через ускладнення  процедури визнання та розподілу гуманітарної допомоги є потреба прийняти узгоджені державницькі рішення  з цього питання.

Ярослав Шукаль  ознайомив колег також із зверненнями та листами, які надійшли на адресу комісії. Приміром, родина Гойс із с. Тур’ї Ремети Ужгородського району звернулась із проханням надати матеріальну допомогу для ліквідації наслідків пожежі, внаслідок якої згорів дім.

Заступник голови облради Денис Ман підкреслив, що йдеться про молоду сім’ю, яка опинилася у вкрай важкому становищі посеред зими. Підтримку родині здійснюють всією громадою. Завдяки діючій  Регіональній програмі „Турбота” допомогти може і депутатська комісія. Тож Денис Миколайович попросив колег максимально сприяти заявниці з Т.Реметівської територіальної громади, що і зробили депутати.

Відтак комісія уважно заслухала та взяла до відома інформації директора Закарпатського обласного центру зайнятості Юрія Фущича та начальника управління Держпраці у Закарпатській області Богдана  Дороша про  підсумки роботи за 2020 –й та плани на 2021-й роки. Також предметно розглянуто всі проєкти рішень, що пропонуються до прийняття на другій сесії облради.

Пресслужба облради