Питання власності Ужгородської дитячої залізниці і Боржавської вузькоколійки винесено на розгляд сесії Закарпатської обласної ради

Print Friendly, PDF & Email

За таке рішення сьогодні проголосували члени постійної депутатської комісії з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації.

Наразі візитівка обласного центру – Ужгородська дитяча залізниця – знаходиться на балансі АТ «Укрзалізниця», однак утримувати її державне підприємство не в змозі. Вартість обслуговування локомотивів, вагонів, колії, зарплати працівникам, навчання юних залізничників сягає 3 млн. грн. на рік. Тому подібні об’єкти передаються територіальним громадам за місцем знаходження.

Мала Закарпатська залізниця – одна з найкоротших у Європі і найкоротша в Україні (її довжина становить всього 1,1 км.) Відкрита у 1974 році. Через збитковість дитяча вузькоколійка періодично припиняє роботу і працює виключно у літні місяці. За продовження її роботи батьки школярів, які відвідували гурток юних залізничників, навіть влаштовували мітинги.

Депутати обласної ради на сесії 28 липня мають намір заслухати представників усіх сторін й прийняти остаточне рішення щодо балансоутримувачів Ужгородської дитячої залізниці та Боржавської вузькоколійки.  

Також члени комісії розглянули ряд інших питань, що виносяться для розгляду на пленарному засіданні 7-ї сесії обласної ради VІІІ скликання.

Комісія відбулася за головування Михайла Кіша, за участі Дениса Мана (онлайн), Ірини Галай, Ярослава Шукаля, Владислава Каськіва (онлайн). Також у роботі засідання взяли участь заступники голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета і Андріана Сушко, керуюча справами облради Мирослава Ливч та голова комісії з питань бюджету Наталія Штефуца.

Пресслужба Закарпатської обласної ради