31 жовтня 2020

• Вітання

Шановні закарпатці!

Вітаємо вас на офіційній веб-сторінці обласної ради. Запрошуємо ознайомитися із відомостями про Закарпаття та останніми новинами з життя області.
  • Анонси

• Банери

Питання розвитку підприємництва в області, закарпатських «стартапів», роботи аеропорту «Ужгород» та рекультивації сміттєзвалищ розглянули на засіданні постійної комісії Закарпатської облради

Вівторок, 26 березня 2019, 18:50

У вівторок, 26 березня, відбулося засідання постійної комісії облради з питань бізнесу, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій, яку очолює Андрій Андріїв. На порядку денному – профільні питання. Зокрема обговорили зміни до Програми енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області, План заходів з виконання цієї програми та інші. Участь у роботі узяли члени комісії: Петро Добромільський, Михайло Станко, Володимир Паульо, Роман Фурман.

Детально зупинилися на розгляді питання щодо внесення змін до напрямів діяльності та заходів на 2019 рік із виконання Програми підвищення ефективності функціонування Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород» на 2017-2020 роки. Фахівці пояснюють, що наразі потрібно провести відповідні роботи на забезпечення сертифікаційної придатності служб аеропорту, належної організації та  підготовки служб для прийняття, обслуговування та відправлення повітряних суден і пасажирів регулярних рейсів, підготовки обладнання, устаткування тощо. Директор департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства ОДА Едуард Маляр каже, що реалізація зазначених заходів програми у поточному році здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету у межах видатків передбачених Програмою на 2019 рік.

Обговорили й ситуацію, яка склалася у краї стосовно розміщення місць видалення побутових відходів, а також  їх збору, сортування, утилізації та подальшого використання як вторинної сировини. Дане питання націлена врегулювати Програма поводження з твердими побутовими відходами у Закарпатській області на 2016 – 2020 роки. Звіт про хід її виконання у 2018 році затверджуватимуть обласні обранці на черговій сесії. Голова профільної комісії Андрій Андріїв, звернув увагу на те, що ситуація із Ужгородським сміттєзвалищем є катастрофічною та потребує нагального вирішення. Найперше – потрібно близько 2 мільйонів гривень для його рекультивації. Едуард Маляр додав, що рекультивації потребують ще понад 80 місць видалення відходів на території області. А також зауважує, що наразі проведено конкурсний відбір інвестиційних проектів, спрямованих на будівництво комплексів з переробки та утилізації твердих побутових відходів.

На комісій йшлося й про покращення інвестиційного клімату в області. Департамент економічного розвитку і торгівлі ОДА підготував на розгляд депутатів облради проект рішення «Про затвердження  Положення про порядок використання коштів обласного бюджету для організації та проведення  конкурсу бізнес-проектів для підприємців-початківців (стартапи) у рамках Програми підвищення конкурентоспроможності Закарпатської області на 2019 – 2020 роки». Директор департаменту Денис Ман каже, що такий документ сприяє пожвавленню бізнесових ініціатив та залученню інвестицій. Додав, що серед таких «стартапів» є навіть спільна робота місцевих вчених у галузі біології та хімії, яка претендує стати новинкою у лікуванні раку.

У ході засідання профільної комісії говори й про реалізацію Програми розвитку малого і середнього підприємництва в області, а також про внесення змін до Плану заходів із реалізації у 2018-2020 роках Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року. Щодо останнього документу, Денис Ман висловив сподівання, що у близькому майбутньому обласний центр може стати майданчиком для зйомок фільмів, а це дасть змогу мешканцям різних професій знайти хороший заробіток.

Також заслухали інформацію про хід виконання Програми розвитку прикордонної інфраструктури в Закарпатській області на 2018 – 2022 роки. Доповідав Едуард Маляр, який зазначив, що існуюча система пунктів пропуску через державний кордон не повною мірою задовольняє потреби країни в розвитку міжнародних зв’язків та потребує оснащення митних органів технічними засобами митного контролю, засобами обчислювальної техніки тощо.

З інших обговорюваних на комісії питань – прийнято відповідні рекомендації.

Прес-служба Закарпатської облради