Питання впровадження Концепції «Нова українська школа», оплати медогляду спортсменів, майна закладів професійної освіти – розглянула профільна комісія облради

У четвер, 9 липня, відбулося засідання профільної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики, під головуванням її очільниці Ільдіко Орос.

Участь у роботі комісії взяв перший заступник голови облради Йосип Борто.

Члени комісії: Михайло Мотильчак, Василь Якубець, Борнобаш Кейс, Наталія Костелеба-Веремчук, Антон Ліврінц насамперед вивчили  питання, які вносяться на розгляд сесії та виконання яких контролює комісія.

Про те, як торік виконувалася Програма розвитку освіти Закарпаття на 2013–2022 роки, інформувала директорка департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Ганна Сопкова. Серед іншого порушила питання про ситуацію навколо окремих освітніх закладів на території області через вимоги чинного законодавства.

Михайло Мотильчак поцікавився, як впроваджується в області Концепція «Нова українська школа»? Доповідачка зазначила, що із бюджетною комісією облради погоджено перерозподіл по районах області коштів, які виділила держава на реалізацію цієї Концепції, а це – понад 42 мільйони гривень. Насамперед, для закупівлі меблів для першокласників, комп’ютерного обладнання та придбання дидактичних матеріалів. Також ішлося про початок процесу створення опорних закладів освіти на території області.

На засіданні Йосип Борто акцентував на доцільності передачі майна закладів профтехосвіти із державної власності у комунальну власність територіальних громад області, яке не вирішується майже два роки. Г.Сопкова пояснила, що усі необхідні документи для здійснення цієї процедури знаходяться на розгляді у профільному міністерстві.

Відтак комісія підтримала ініціативу звернутися до Міністерства освіти і науки України із проханням посприяти у якнайшвидшому вирішенні цього питання. Відповідне звернення запропоновано внести на розгляд президії облради.

У ході роботи комісії обговорено проєкт рішення «Про внесення змін до Програми розвитку фізичної культури і спорту в Закарпатській області на період до 2020 року», які  пов’язані із впровадженням медичної реформи. Це  створить можливості для здійснення оплати послуг із медичного забезпечення офіційних регіональних спортивних заходів, які заплановані у краї на 2020 рік.

На засіданні погоджено звітній документ про виконання Програми діяльності Закарпатського регіонального відділення Пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України», редакційно-видавничої групи обласної книги «Реабілітовані історією» та редколегії «Зводу пам’яток історії та культури Закарпатської області» на 2019 рік, а також підтримано такі профільні проєкти рішень: «Про Наглядову раду Комунального закладу вищої освіти «Ужгородський інститут культури і мистецтв» Закарпатської обласної ради, «Про визначення статусу та перейменування Комунального вищого навчального закладу «Ужгородський музичний коледж імені Д.Є. Задора».

За результатами засідання – комісія напрацювала відповідні рекомендації й пропозиції для розгляду на президії та сесії облради.

Пресслужба облради