28 Октябрь 2020

  • Поздравления


    Уважаемые неповторимый!

    Добро пожаловать на официальный сайт регионального Совета. Мы приглашаем вас ознакомиться с информацией о Закарпатье и последние новости из жизни.
    «Читать дальше»
  • Объявления

  • Фото Галерея

  • Баннеры

Рахівщина потребує залізничне сполучення з Одесою, а мешканці Виноградівщини – медобладнання та кохлеарні імплантати

Среда, 27 Сентябрь 2017, 11:20

У ході восьмої сесії облради депутати підтримали запит свого колеги Дениса Мана щодо розгляду на наступній сесії обласної ради питання «Про Звернення Закарпатської обласної ради до ПАТ «Укрзалізниця» щодо запуску залізничного сполучення «Рахів – Одеса».

У документі зазначено: «Для меня, як до депутата Закарпатської обласної ради звернулися представники туристичної галузі Рахівщини з проханням розглянути питання звернення до ПАТ “Укрзалізниця” щодо запуску залізничного сполучення Рахів-Одеса.

Моніторинг туристичних потоків до Закарпатської області, здійснений у 2016 році в рамках дослідження управлінням туризму і курортів ОДА показав, що одеський напрямок для Закарпатської області є вкрай перспективним, оскільки одесити входять в трійку найчастіших гостей нашого краю. Цей потяг також дозволить суттєво розвантажити “київський” напрямок, оскільки все ж таки з південної України часто туристи добираються в Закарпаття з пересадками саме через столицю.

А в депутатському запиті Н.Костелеби-Веремчук, підтриманому на восьмій сесії облради, говорит, что, що мешканці Виноградівщини та керівництво Виноградівської районної лікарні просять придбати необхідне для повноцінного функціонування райлікарні медичного обладнання, а именно::

анестезіологічного монітору пацієнту (200 Тыс грн.) — призначеного постійного контролю параметрів життєдіяльності оперованих або тяжкохворих пацієнтів. Завдяки такому приладу значно полегшується спостереження за хворими, що знаходяться на операційному столі, в реанімації або палаті інтенсивної терапії. Монітор пацієнта відноситься до групи медичної техніки, що володіє широкими функціональними можливостями. Вона застосовується для відстеження стану пацієнтів будь-якого віку — дети , взрослых , новонароджених і літніх.

газоаналізатору „Алконт” (о 25 тыс.) — використовується для визначення ступеня сп’яніння водіїв та пацієнтів з травмами кримінального характеру;

гематологічного аналізатору (о 100 тыс.) — прилад, призначений для проведення кількісних досліджень клітин крові в клініко- діагностичних лабораторіях.

Так, для забезпечення надання мешканцям Виноградівського р-ну, яких понад 117 тысячи людей, якісних медичних послуг, забезпечення належного функціонування Виноградівської райлікарні, депутатка просить виділити кошти у сумі 325 тис.грн для придбання анестезіологічного монітора пацієнта, газо- та гематологічних аналізаторів.

Наступний запит Н.Костелеба-Веремчук, який підтримав депутатський корпус облради, стосується передбачення у обласному бюджеті на 2018 рік коштів у сумі 2,4 млн гривень для фінансування двох систем кохлеарної імплантації слуху та двох мовних процесорів для хворих дітей Виноградівського району.

В документі сказано, що ряд громадських активістів Виноградівського району просять вирішити проблеми кохлеарної імплантації у Закарпатській області.

«За результатами епідеміологічних досліджень, на 1000 нормальних пологів 1 дитина народжується з повною глухотою, в 2-3 глухота розвивається в перші 2 роки життя.

По состоянию на 01.09.2017 року на Закарпатті 18 несовершеннолетние потребують відновлення слуху через метод кохлеарної імплантаціїєдиного ефективного методу комплексної реабілітації хворих з глухотою. Однако,, сьогодні держава не в змозі забезпечити 100% потребу в кохлеарних системах імплантації (одна система вартує близько 800 тыс.грн. гри ) і тому виникає невідкладна потреба у частковому фінансуванні придбання кохлеарних систем з місцевого бюджету.

Система кохлеарної імплантації включає в себе два основних елемента. Зовнішній (мовний процесор з мікрофонами) кріпиться на вусі і є знімним. Внутрішній кохлеарний імплантатвживлюється під шкіру і складається з приймача і електродів, за яким звуковий сигнал передається до слухового нерву.

Мовні процесори потребують періодичної заміни (раз у 5-6 годы) і станом на сьогодні із 68 дітей носіїв кохлеарних імплантатів майже третина потребує заміни мовних процесорів (один мовний процесор вартує близько 400 тыс.)», — упоминаемые в запросе, який направлено на розгляд ОДА.

Прес-служба Закарпатської облради


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх