Рахункова палата України та Вища палата контролю Польщі проведуть три спільні міжнародні аудити Карпатського регіону

Print Friendly, PDF & Email

У п’ятницю, 31 серпня, у депутатській залі облради відбулася двостороння зустріч Голови Рахункової палати Валерія Пацкана з Президентом Вищої палати контролю Республіки Польща Кшиштофом Квятковські. У заході такожвзяли участь виконуючий повноваження голови Закарпатської облради Йосип Борто, народний депутат Верховної Ради України Антон Геращенко, члени Рахункової палати – Василь Невідомий та Віктор Богун; міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, представники делегації Вищої палати контролю Республіки Польща.

Валерій Пацкан та його польський колега Кшиштоф Квятковські розповіли присутнім про спільні міжнародні аудити, які стосуватимуться Карпатського регіону. Зокрема про проведення у наступному році міжнародного паралельного аудиту щодо реагування на проблеми, пов’язані з переміщенням, працевлаштуванням та соціальним захистом українців на території Польщі та поляків в Україні; міжнародного аудиту стану дотримання вимог Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням;міжнародного аудиту у сфері охорони навколишнього природного середовища у Карпатському регіоні. У зустрічі взяли участь , , та.

– Вчора ми підписали два унікальні документи. Так, Львівська декларація буде поширена на всі області, розташовані на короні з ЄС. Вона передбачає спільні контрольні заходи, необхідні і для України, і для Польщі, і для інших країн Європи. Ми вже проводили спільний контрольний захід з Польщею і Словаччиною в частині збереження букових лісів, переважна більшість яких розташовані на Закарпатті. І новий аудит щодо екологічної ситуації в Карпатах дуже важливий. Це може бути підставою для звернення до європейської спільноти щодо отримання грантових пропозицій на утримання цих лісів, – зазначив Валерій Пацкан. – Транскордонне перевезення небезпечних відходів та їх видалення – це теж важливий аспект і для України, і для наших європейських колег. І третій захід, який ми запланували спільно з колегами з Польщі, – соціальний захист українців у Польщі, і поляків в Україні. Зараз за різними даними у Польщі працює від 1 до 1,5 млн українців, зокрема закарпатців. І ми проведемо контрольний захід, щоби українці, які тимчасово виїжджають на заробітки, отримували офіційне працевлаштування і належні умови, щоби не було утисків наших громадян. Після проведення такого аудиту Рахункова палата зверне увагу і на інші країни, в яких працюють українці.

У свою чергу Кшиштоф Квятковські відзначив, що понад 90% відсотків іноземців, які працюють у Польщі – це українці.

– Ми будемо перевіряти, чи насправді їм платять, як полякам, і чи користаються вони всіма правами, якими користуються громадяни Польщі. Я вважаю, що це дуже важливий контроль, – наголосив Президент Вищої палати контролю Республіки Польща.

В.п. голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто розповів про особливості регіону і про виклики, які сьогодні постають.

– Закарпаття межує з чотирма країнами ЄС. Це унікальний край за своєю природою. Є дуже потужні перспективи розвитку нашого регіону. Основна проблема – кордон. Ми працюємо над тим, щоби перетин кордону став комфортний. У наших планах – реконструкція контрольно-пропускних пунктів і створення нових. Ми дуже хочемо щоби, такий пункт був відкритий на  території Закарпаття на кордоні з Польщею, – зазначив Йосип Йосипович, якого в цьому питанні відразу ж підтримав Валерій Пацкан. – Дуже багато закарпатців працюють в Польщі, і сподіваюсь їх умови перебування після ваших контрольних заходів покращаться, – сказав Й.Борто.

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв радо привітав поважних гостей та розповів про унікальність обласного центру Закарпаття, який увібрав у себе елементи багатьох культур – угорської, австрійської, чеської, української, польської та ін.

– Ужгород має унікальне географічне розташування – близькість до кордонів з ЄС, що є привабливим для закордонних інвесторів. Якщо польські інвестори виявлять бажання працювати у нас, то міська влада докладатиме максимум зусиль, аби не було ніяких бюрократичних перепон, – запевнив Богдан Андріїв.

Насамкінець зустрічі Валерій Пацкан та Кшиштоф Квятковські поспілкувалися з представниками мас-медіа та зробили пам’ятне фото.

Прес-служба Закарпатської облради