РАКОШИНО ВІДЗНАЧИЛО 680 РОКІВ

Print Friendly, PDF & Email

Воно  буде найкрасивішим в Україні, — пообіцяв сільський голова

Ракошино, мабуть найгарніше село на Закарпатті. Воно стане ще кращим, якщо усі жителі докладуть до цього спільних зусиль і бажання. Так сказав священик, відкриваючи разом із церковним хором урочистості до Дня села, які минулими вихідними проходили у Ракошині.

Це велике українсько-угорське село знаходиться між Ужгородом і Мукачевом на трасі міжнародного автосполучення. До складу Ракошинської сільської ради входять п’ять сіл: Руське, Кайданово, Бенедиківці, Домбоки, Чопівці. У гості до ракошинців завітали голова Мукачівської райради Іван Михайло, депутат облради, начальник управління освіти і науки Закарпатської ОДА Михайло Мотильчак. Вони привітали селян зі святом і, виконуючи доручення голови Закарпатської облради Івана Балоги, нагородили ракошинців визначні досягнення Почесними грамотами та цінними подарунками– освітян, агрономів, педагогів, лікарів, пенсіонерів. Одним з перших відзначили депутата Верховної Ради України першого скликання, голову Ордена Леніна колгоспу ім. ХХІІ партз’їзду Дмитра Кельмана. А уродженець Ракошина, який тут і проживає, Михайло Мотильчак нагадав присутнім, що багатьом сучасним будівлям у селі – середній школі, лікарні, торговому комплексу та іншим, збудованим у радянські часи ракошинці зобов’язані саме успішній роботі цього колгоспу. Не треба забувати й важкі часи 90-х років минулого століття, нагадав обласний обранець, коли жителі наших сіл і міст сідали в автобуси і їхали в Сербію, Польщу та інші країни, щоби за допомогою шоп-туризму прогодувати свої сім’ї. Тому День села – це родинне свято, урочистість всієї сільської громади, яке треба так само дружньо відзначити.

Ще запросили на свято у закарпатське село почесних гостей, серед них – радника віце-прем’єр-міністра України з питань Євро-2012, колишнього гравця київського «Динамо» Олександра Заварова. Прибули також представники з міст-побратимів: із угорського Ніртелек приїхала делегація на чолі з мером Ласло Мадяром, зі словацького Великого Шаріша – приматор Мікулаш Граб, з польського Грибова – керівник депутатського корпусу, заступник бургоміста Йозеф Крок. Усі вони привезли до Ракошина подарунки. Напередодні в Угорщині відзначалися державні урочистості – День св. Іштвана та свято Першого хліба. Тому Ласло Мадяр вручив сільському голові Раковина Василеві Коштурі величезний свіжовипечений коровай і сувенірний набір маленьких пляшок мадярської паленки. А приматор словацького Шариша запросив у гості делегацію із закарпатського села, адже в них на початку вересня відбудеться велике свято «Спиські ігри». Воно традиційно поєднується з фестивалем відомих місцевих пивоварів та культурною програмою, яка відбувається на руїнах історичного Списького граду. Там, окрім гостей та артистів, беруть участь відомі виконавці майстри середньовічних ігор-турнірів. Таке ж запрошення приїхати у гості закарпатці отримали й від польської делегації.

Серед спортивних заходів, які проходили святкового дня у Ракошині, треба відмітити міжнародний турнір з міні-футболу, організований відділом сім’ї, молоді та спорту Мукачівської РДА. У ньому взяли участь вісім юнацьких команд з Мукачівщини та Сербії. У результаті запеклих змагань третє місце дісталося сербським гостям з Руського Керестуру. А першу і другу сходинки вибороли дві дружні команди юнаків з Чинадієва. Олександр Заваров відкрив передвечірній офіційний матч футбольного турніру між командами Ракошина і Горонди, зробивши почесний удар по м’ячу на початку гри.

Готуючись до урочистостей спільно з виконкомом сільської ради, Василь Коштура культурно-концертну розважальну програму зосередив на місцевих виконавцях, даючи їм можливість показати свої таланти. З особливим натхненням виступали на великій сільській сцені дитячі колективи з ДНЗ усіх сіл, що входять до складу Ракошина. Як зазначили їхні вихователі, це добра нагода, щоби усі батьки могли подивитися, як виховуються і чому навчаються їхні діточки.

Для молоді старшого віку та дорослих виступали місцеві популярні співаки, а пізніше довго тривала дискотека. Коли сонце вже сідало за обрій, над Ракошином вибухнув святковий феєрверк, який сповістив про закінчення урочистостей з нагоди Дня села.

Самі ж мешканці села відзначають, що позитивні зміни в Ракошині сталися з приходом нової команди Василя Коштури. За неповний рік його роботи село має чим похвалитися: в Ракошині почала працювати компанія «АВЕ», яка займається збором та утилізацією сміття, відновлюється вуличне освітлення, реконструйовано початкову школу в Кайданові. Окрім того, Василь Коштура заручився підтримкою керівництва району та очільника облради, завдяки чому в селі вдалося реалізувати ряд соціально-економічних проектів.

Олексій Філіппов