Реалізація регіональної Програми сприяє гармонійному розвитку міжнаціональних відносин на теренах краю

На розгляд профільної комісії обласної ради вноситься  проєкт рішення «Про хід про виконання у 2019 році Програми забезпечення розвитку освіти, культури, традицій національних меншин області на 2016 – 2020 роки та співпраці із закордонними українцями на період до 2020 року».

У документі зазначається, що у минулому році проведено низку культурних, просвітницьких, спортивних заходів, які сприяли формуванню толерантності, поваги до історії, мови, традицій представників різних національностей, поповненні знань із етнографії  та культури. Зокрема, проведено огляд-конкурс вертепів „Словацький бетлегем”, культурно-просвітницький захід для дітей „Коляди мовами національних меншин” , а також відбулися засідання за круглим столом на теми: «Актуальні питання захисту та інтеграції в українське суспільство представників ромської національної меншини в Закарпатській області», „Безпека у ромських громадах Закарпатської області” тощо.

Крім того, реалізовані заходи із відзначення пам’ятних дат, історичних подій, ювілеїв, урочистих подій і національних свят, які організовуються національно-культурними товариствами області.

Серед них – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, Дні угорської культури на Закарпатті, обласний фестиваль румунського народного мистецтва поезії „Мерцішор”, обласний огляд-конкурс словацької народної пісні „Золотий соловей”, Пушкінські літературні читання, ХІХ обласний фестиваль русинської культури „Червена ружа” та ін.

Автор проекту рішення, а це – управління національностей та релігій облдержадміністрації переконаний, що подальша реалізація Програми сприятиме розвитку міжнаціональних відносин, забезпеченню прав національних меншин з метою зміцнення історично традиційної атмосфери міжетнічної злагоди і толерантності та поглибленню співпраці із закордонними українцями.

Пресслужба облради