13 серпня 2020

Реалізувавши бюджетну програму, вдалося комп’ютеризувати структурні підрозділи Закарпатської ОДА

понеділок, 29 серпня 2016, 10:50

Обласні обранці на першому пленарному засіданні четвертої сесії облради затвердили звіт департаменту економічного розвитку і торгівлі обласної державної адміністрації про виконання Програми підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики на 2012–2015 роки.

У звіті зазначається, що Законом України «Про державний бюджет на 2016 рік» видатки на утримання місцевих державних адміністрацій затверджено в загальній сумі 107 824,5 тис. грн, 90% з яких складають оплата праці з нарахуваннями, 7,5% –оплата комунальних послуг та енергоносіїв, 2,5% – інші поточні видатки.

Далі наголошується, що протягом останніх років видатки на утримання місцевих державних адміністрацій області за бюджетною програмою «Здійснення виконавчої влади у Закарпатській області» не збільшувалися, а капітальні видатки, в тому числі на придбання комп’ютерної техніки з 2009 року по 2016 рік, взагалі не передбачалися. Зокрема, при затвердженні Державного бюджету України на 2014 рік видатки з поточного утримання місцевих державних адміністрацій області (оплата послуг, придбання предметів і матеріалів, видатки на відрядження тощо) скорочено на 50% порівняно з 2013 роком. Відчутна проблема в частині оплати послуг зв’язку, охорони та утримання адміністративних будівель, супроводження програмного забезпечення, недостатність комп’ютерної техніки тощо.

Враховуючи зазначене, а також постійне зростання загального рівня цін на споживчий кошик, відсутності сучасної комп’ютерної техніки та подальше скорочення видатків на утримання місцевих державних адміністрацій унеможливлюється повноцінна робота місцевих органів виконавчої влади, виконання повноважень і функцій, покладених на них Конституцією та законами України. Відповідно виникла необхідність прийняття Програми підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики на 2012–2015  роки.

Результатом виконання заходів Програми підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики у попередні роки є оновлення парку комп’ютерної техніки структурних підрозділів облдержадміністрації, що в свою чергу дало змогу підвищити ефективність та якість роботи облдержадміністрації щодо реалізації повноважень та забезпечення аналітичними, інформаційними, звітними й іншими матеріалами, необхідними для прийняття управлінських рішень. Із застосуванням сучасної комп’ютерно-технологічної бази налагодився зворотній зв’язок щодо співпраці місцевих державних адміністрацій, їх структурних підрозділів, органів місцевого самоврядування, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади з підприємствами, установами, організаціями та громадянами області у процесі реалізації державної регіональної політики. Враховується думка громадськості у вирішенні завдань соціально-економічного і культурного розвитку територій. Покращився процес інформування жителів області про діяльність місцевих органів виконавчої влади.

Всього за Програмою за 2012-2015 роки профінансовано 1 млн 453 тис.грн.

Прес-служба Закарпатської облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору