- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Реформування закладів освіти та охорони здоров’я – оптимальний шлях до покращення надання послуг у цих сферах 

Такий меседж сьогодні, 5 жовтня, прозвучав на засіданні робочої групи з аудиту ефективності управління обласних комунальних підприємств, яку  провів голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров.

Участь у засіданні взяли: заступник голови облради Василь Іванчо, обласні депутати: Йосип Борто, Віктор Русин, Олександр Ледида, Андріана Сушко, Іван Чубирко, Євген Мешко, Іван Синетар, Микола Сличко, Михайло Лаба, заступник керуючого справами виконавчого апарату облради Володимир Гнатківський.

Серед запрошених – Мукачівський міський голова Андрій Балога, керівники окремих профільних департаментів ОДА.

Насамперед розглянули питання реформування освітніх закладів, із яких надала свої пропозиції профільна підгрупа (керівник Йосип Борто), що детально вивчила ситуацію.

Очільник підгрупи із питань медицини Євген Мешко інформував про напрацювання із цієї тематики. Учасники наради у ході обговорення дійшли висновку, що тільки реформувавши заклади охорони здоров’я, буде можливість організувати належне медичне обслуговування краян.

Практика засвідчує, що тільки багатопрофільний заклад із діагностичним і лабораторним базисом має можливість надавати мультдисциплінарні послуги та отримати фінансування від НСЗУ. За словами присутніх на нараді фахівців, ті лікарні, у яких один-два пакети медичних послуг мають спільну проблему – не зможуть стати спроможними. Дилемою також є дублювання низки функцій.

Зі свого боку Олексій Петров зазначив, що дві реформи: децентралізаційна і медична – поставили усіх у певний формат взаємовідносин із медичними закладами. За цих умов повинне змінитися розуміння очільників закладів, а також самих громадян, що тільки прийнявши низку конструктивних рішень, ми дамо шанс медицині на реанімування. Керівництво медустанов має подбати про привабливість свого закладу, зацікавленість висококваліфікованих спеціалістів працювати саме тут.

А також усередині колективу має бути домовленість про розподіл фонду оплати праці. Обласна рада у свою чергу, має створювати максимально комфортні умови для надання фахових медичних послуг: належний стан приміщень, оновлення обладнання, перекваліфікація (проведення семінарів, тренінгів, конференцій).

Тобто, що не передбачено пакетом – у якості соціальної функції можемо це оплатити. «Можливо у нас не багато досвіду у сфері медичного менеджменту, але є позитивний приклад міста Мукачева. Тут завдяки якісному реформуванню, зараз є можливість мукачівцям, скажімо, отримати безкоштовно ендопротезування суглобів», – резюмував Олексій Петров.

Пресслужба Закарпатської облради