- Закарпатской областной Совет - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Регіональний центр розвитку місцевого самоврядування офіційно прописався в Ужгороді

В пятницу, 12 мая, голова облради Михайло Рівіс разом із першим заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеславом Негодою, головою ОДА Геннадієм Москалем, спеціальним радником уряду України з питань децентралізації (Рада Європи) Даніелем Попеску та директором Закарпатського центру розвитку місцевого самоврядування Іваном Дем’янчуком урочисто відкрили офіс Закарпатського відокремленого підрозділу установи «Регіональний центр розвитку місцевого самоврядування», що прописався в Ужгороді на вулиці В.Гошовського, 2.

Участь у заході також взяли заступники голови ОДАВіктор Мікулін та Володимир Колесніков, директор Програми U-LEAD від GIZ Бастіан Файгель, голови об’єднаних територіальних громад краю та інші.

Як наголосив урядовець, регіональний центр створений з метою сприяння зміцненню спроможності органів влади та місцевого самоврядування на центральному, региональном и местном уровнях. Діяльність Регіонального центру фінансується Програмою «U-LEAD з Європою», яка у свою чергу спільно фінансується Євросоюзом та державами-членами, а именно:: Данією, Естонією, Германия, Польша, Швецією.

У своєму виступі Михайло Рівіс наголосив:

Закарпаття є локомотивом інтеграції України до Євросоюзу, адже воно розташоване на стику чотирьох кордонів з країнами ЄС, з прикордонними регіонами яких активно та успішно співпрацює багато років. Ми уважно спостерігаємо, як розвиваються їхні територіальні громади, вчимося та перебираємо їхній досвід самоврядності. Так, відкриття регіонального центру в Ужгороді допомагатиме нашим громадам втілювати найкращі європейські практики та реформи.

А Іван Дем’янчук підкреслив:

— Я убежден, що відкриття центру розвитку місцевого самоврядування на Закарпатті сприятиме успішному впровадженню децентралізаційних реформ і цьому є підтвердження: нині на території краю майже 40 територіальних громад знаходяться на різних етапах добровільного об’єднання.

Як зазначив Бастіан Файгель – програмний директор «U-LEAD з Європою», програма розвитку складається з двох компонентів. Першийдопоможе створити 600 центрів надання адміністративних послуг по всій Україні. І один із пілотних центрів був створений в Закарпатті у місті Тячів. Інший компонент, за який і відповідає пан Бастіан, спрямований на те, аби підтримати Україну у процесі впровадження реформи децентралізації на національному, обласному та місцевому рівнях. Щодо Ужгорода, то тут створюється структура, яка буде підтримувати новостворені територіальні об’єднанні громади, а також ті населені пункти та містечка, які хочуть підготуватися до об’єднання із іншими громадами. Усе це робиться у співпраці із гравцями на різних рівнях: региональные, центральному, в частности,, міністерством регіонального розвитку, а також у нас є партнери на місцевому рівні.

Після церемонії відкриття Іван Дем’янчук продемонстрував учасникам виставку кращих практик ОТГ Закарпаття та ознайомив з проектом Перспективного плану формування територіальних громад краю. Они подчеркнули, що сильна, спроможна громада з достатньо економічною активністю на власній території, з ініціативними, працьовитими людьми забезпечуватиме гідний рівень життя населення. На рівні потужної громади вирішуватимуться питання місцевого економічного розвитку, планування розвитку територій, утримання місцевої інфраструктури, забудови, благоустрою території, соціальної допомоги, Культура, первинної ланки охорони здоров’я, середньої та дошкільної освіти, муніципальної поліції, утримання об’єктів комунальної власності тощо

К слову, на Закарпатті утворено 5 об’єднаних територіальних громад. Перші дві – Тячівська та Вільховецька створені у 2015 год. На розвиток їхньої інфраструктури держава виділили субвенцію у сумі 15 млн грн.. Це дало можливість реалізувати 18 проектів з будівництва, реконструкції освітніх та медичних закладів, Уличное освещение, створення ЦНАПів. Торік відбулися вибори в Полянській ОТГ, а Перечинській та Іршавській міських ОТГ вибори голів та депутатів місцевих рад відбулися 30 Апрель 2003 года. На розвиток інфраструктури всіх територіальних громад Закарпаття цьогоріч з державного бюджету передбачено майже 15 млн.грн субвенції.

Прес-служба Закарпатської облради