08 травня 2021

Рівіс: Двадцять нардепів від Закарпаття повинні об’єднати свої зусилля задля розвитку краю

Понеділок, 30 січня 2017, 16:53

В останні місяці минулого року в Закарпатській обласній раді створена робоча група з вивчення питання про внесення змін до Закону України «Про спеціальну економічну зону «Закарпаття». Фахівці всесторонньо вивчають питання. Їхні висновки і рекомендації будуть винесені на одне з наступних пленарних засідань обласної ради.

Кореспондент «Урядового кур’єру» Василь Бедзір звернувся до голови Закарпатської облради Михайла Рівіса прокоментувати про перспективи розгляду змін до діючого закону. Адже  обласні депутати аргументують необхідність законодавчих змін щодо СЕЗ «Закарпаття» та планують добитися розгляду цього питання і позитивного його вирішення у Верховній Раді.

«Цей закон продовжує діяти, — сказав Рівіс. — Але виникла унікальна ситуація: згідно з міжнародними угодами, Меморандумом з МВФ діє норма про те, що ми не можемо приймати жоден закон, який буде надавати тій чи іншій території преференції. Але щодо нас закон — діючий, і коли депутати облради подавали пропозицію про внесення змін до нього, то аргументували її тим, що закон «Про спеціальну економічну зону «Закарпаття» не відмінений, а є чинним.

Сьогодні вже дійшло до того абсурду, що підприємства, які зареєстровані в СЕЗ «Закарпаття», не можуть створювати філій у Закарпатській області. Наприклад, у цю проблему вперлося підприємство «Ядзакі», оскільки воно зареєстроване в спеціальній економічній зоні. Діючий закон цю можливість відкидає».

За словами Рівіса, шляхом внесення змін у діючий закон слід усунути обмеження, згідно з яким підприємства не мають права розширюватися за територіальні межі зони. Коли були пільги (відмінені в 2010-му – ред.), ця вимога виглядала логічною, бо була пов’язана зі специфікою митного контролю: не допускалося зникнення товарів під час їхнього переміщення зі складу на склад. Але зараз, коли в підприємств немає жодних пільг, це обмеження виглядає недоречним і непотрібним.

«Втім, ми ставимо перед собою завдання – добитися відновлення пільг. Чому на це б’ємо? Тому, що коли був прийнятий Закон, він гарантував інвесторам 10 років стабільних правил ведення бізнесу на території СЕЗ «Закарпаття». З примхи Юлії Володимирівни цей закон був змінений — покромсаний і в такому вигляді він зараз працює. Виконання тих умов, які давав законодавець, гарантували десять років стабільної роботи в заявлених умовах. Депутати Верховної Ради від Закарпаття нас підтримують, але наскільки вони зможуть переконати своїх колег у парламенті — невдовзі побачимо», — додав Рівіс.

Голова обласної ради відзначив злагоджену роботу частини депутатів від Закарпаття у Верховній Раді. Поки що є група з п’ятьох депутатів, які спільно лобіюють інтереси нашого краю в парламенті. Всі депутати, а їх, закарпатців за походженням, є аж двадцять, повинні об’єднати свої зусилля. Тоді можна собі уявити, які ми мали б додаткові можливості для розвитку краю.


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору