21 вересня 2020

Рівіс: Фінансова та правова підтримка з боку обласної влади збереже єдиний гірський аеропорт в Україні

Четвер, 3 березня 2016, 12:07

На розгляд депутатів Закарпатської обласної ради вноситься проект рішення про внесення змін до Програми підвищення ефективності функціонування Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород»  на 2013-2016 роки.

– Запропоновані зміни сприятимуть комплексному розв’язанню подальшої діяльності авіапідприємства, підтримувати його в належному стані, виконувати всі необхідні вимоги безпеки авіаперевезень та сертифікаційної придатності, – прокоментував голова облради Михайло Рівіс.

Нагадаємо, що за рішенням засідання комісії щодо сертифікації, реєстрації аеродромів та визначення придатності до експлуатації злітно-посадкових майданчиків Державної авіаційної служби України від 11 лютого 2016 року, було призупинено сертифікат з авіаційної безпеки та, відповідно, сертифікат аеродрому з 15 лютого 2016 року. Зазначене рішення комісії ґрунтувалося на результатах проведеного 28 січня 2016 року співробітниками Державіаслужби та управління Служби безпеки України в Закарпатській області ситуаційного експерименту з реальності загроз авіаційній безпеці аеропорту.

За словами очільника облради, для відновлення значної частини аеропортової інфраструктури аеродрому обласна адміністрація  спільно з ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» розробили та подали на конкурсний відбір інвестиційних програм,  що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2016 році.

У 2015 році за кошти обласного бюджету виготовлено проектно-кошторисну документацію. Обсяг коштів, необхідних для реалізації І-ої черга становить  понад 47 млн.грн, з яких з державного фонду регіонального розвитку – 42,4 млн.грн  та співфінансування з обласного бюджету – 4,7 млн.грн.

– На сьогодні заплановано реалізацію першого етапу цього проекту, зокрема,  І-ої черги, – наголосив Михайло Рівіс. – Обсяг коштів на ці цілі -15 мільйонів гривень.

Крім того, за рішенням облради «Про обласний бюджет на 2016 рік» з обласного бюджету виділено майже 2 мільйони гривень, які спрямовуватимуться на забезпечення стандартизованого рівня авіаційної безпеки авіапідприємства.

Нині йдеться про придбання стаціонарного металодетектору арочного типу, забезпечення охорони аеропорту підрозділами правоохоронних органів на період укомплектування аеропортом персоналу служби авіаційної безпеки та реконструкції огорожі аеродрому по периметру.

– Впевнений, що ці заходи усунуть недоліки, які призвели до зазначеного рішення комісії та, відповідно, до заборони виконання регулярних авіарейсів  з аеропорту за маршрутом: Ужгород – Київ – Ужгород, та створять умови для підвищення рівня безпеки авіаперевезень і сертифікаційної придатності інфраструктури аеродрому. Фінансова і правова підтримка з боку обласної влади збереже єдиний гірський аеропорт в Україні, – резюмував керівник крайового парламенту.

Прес-служба Закарпатської облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору