14 серпня 2020

Рівіс: Кожен депутат повинен поважати героїзм та сприяти отриманню державних пільг учасникам АТО

середа, 26 квітня 2017, 20:00

У середу, 26 квітня, до голови Закарпатської облради Михайла Рівіса звернулися Микола Марчишак – керівник ГО «Спілки учасників бойових дій «Об’єднані війною» та Тарас Деяк – очільник військово-патріотичної організації «Карпатська Січ» щодо прийняття та затвердження депутатським корпусом обласної ради Програми забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників АТО, яка, до речі, вже успішно діє в більшості регіонах України, крім Закарпаття.

Також йшлося про визнання та встановлення статусу учасника-добровольця антитериростичної операції закарпатцям.

– На сьогодні в Закарпатті гостро стоїть соціальна проблема забезпечення житлом учасників бойових дій, інвалідів війни, які були призвані на військову службу по мобілізації для участі в проведенні антитерористичної операції, а також членів сімей загиблих, зниклих безвісти військовослужбовців. Таких в нашій області майже 5 тисяч осіб. Цільові державні програми не можуть у повному обсязі вирішити житлові проблеми забезпечення житлом учасників АТО. Тому питання їх житлового забезпечення за допомогою залучення бюджетних коштів обласного та місцевого рівнів має бути одним із пріоритетних завдань органів місцевого самоврядування, – зауважив Микола Марчишак.

Зазаначалося, що із наданням статусу учасника бойових дій держава передбачила низку пільг, які мають на меті полегшити життя бійців після повернення до мирного життя. Одним із задекларованих прав є можливість отримання житла від держави, проте ця пільга є однією із найпроблемніших, оскільки попит на безплатне житло значно перевищує його пропозицію.

– Аби нарешті розв’язати цю проблему, звертаємося до Вас та до всього депутатського корпусу Закарпатської облради прийняти та затвердити обласну Програму забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників АТО. До слова, більшість обласних рад вже прийняли відповідні програми і зняли соціальну напругу серед бійців АТО, – підкреслив Микола Марчишак. – Адже одним із результативних показників програми стало вирішення проблеми забезпечення житлом бійців АТО. Фінансування відповідної Програми у різних регіонах відбувається за рахунок коштів бюджету області та міста, а також шляхом співфінансування від учасників Програми, – резюмував Микола Марчишак.

Наступним слово взяв Тарас Деяк, наголосивши:

– Вважаємо за необхідне висловити глибоку повагу та шану особам з числа жителів Закарпатської області, які у складі добровольчих формувань брали участь у бойових діях на сході України та не були визнані на державному рівні учасниками бойових дій.  Звертаємось до Вас та всього депутатського корпусу облради з проханням посприяти у визнанні та встановленні статусу учасника-добровольця антитерористичної операції на сході України жителям Закарпаття. Таких в нашій області близько 80 добровольців.

Михайло Рівіс, уважно вислухавши пропозиції учасників бойових дій на сході України, запевнив у повній підтримці згаданої програми та визнані на державному рівні добровольців АТО.

– Щодо першого питання, то воно обов’язково буде винесено на розгляд профільної комісії облради з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення для узгоджень всіх пунктів Програми. Більше того, вважаю, що і районні та міські ради також мають підключитися, задіяти всі наявні ресурси, аби бійці АТО були максимально забезпечені житлом за місцем свого проживання. Обласна рада має комунальне майно, яке кілька років нераціонально використовується і може підлягати під житловий комплекс. Зараз проводиться комплексна перевірка всього комунального майна облради, після якої ми можемо визначити конкретні об’єкти під забудову квартир для учасників АТО. Прийнявши відповідну програму та наповнивши її реальними коштами, обласні депутати на ділі задовольнять житлові потреби атошників, – сказав Михайло Рівіс, додавши: – Якщо комусь з обранців шкода допомогти учасникам АТО, то нехай хоча б півроку повоюють на сході країни, і так само отримують пільги. Думаю, кожен депутат облради усвідомлює просту істину: Якщо нікому буде стати на захист таких людей, тоді й нікому буде захищати нашу державу!

Насамкінець Михайло Рівіс пообіцяв підняти перед депутатським корпусом питання визнання та встановлення статусу учасника-добровольця АТО краянам. «Ми не маємо забувати ні про чорнобильців, ні про афганців, ні про добровольців-учасників АТО. Кожен депутат обласного та місцевого рівня повинен максимально допомагати у вирішенні наболілих та актуальних питаннях своїх виборців, а тим більше, якщо це стосується добровольців-учасників АТО, поважати їх героїзм та сприяти отриманню державних пільг», – констатував Михайло Рівіс.

Прес-служба Закарпатської облради