20 Октябрь 2020

Рівіс: «На Закарпатті ми акумулюємо всі можливості, аби показати що може ЄС зробити з окремо взятим регіоном»

Среда, 9 Декабрь 2015, 17:29

В Ужгороді обговорили стратегію співпраці європейських прикордонних регіонів.

В Закарпатській ОДА у середу, 9 Декабрь, відбулася одна із заключних конференцій міжнародного Проекту «Сталий розвиток прикордонних регіонів через активну діяльність Карпатського Єврорегіону». В рамках цього Проекту експерти 6-ти країн – України, Венгрия, Словакия, Румыния, України та Польщі розробили «Стратегію розвитку Карпатського Єврорегіону до 2020 года». Перед тим як представити її на розгляд і погодження регіональних влад прикордонних регіонів, які є учасниками Карпатського Єврорегіону, експерти з сусідніх регіонів зустрілися задля обговорення та остаточного затвердження Стратегії.

Передувала конференції зустріч в.о. голови облдержадміністрації Олександра Петіка та новообраного голови Закарпатської облради Михайла Рівіса з генеральним секретарем Асоціації прикордонних європейських регіонів Мартіном Гіллермо Раміресом. Керівники краю обговорили з представником Євросоюзу участь Закарпатської області в міжнародних програмах та можливість залучення європейських ґрантів у розвиток області. Мартін Гіллермо Рамірес, в частности,, розповів про фінансові інструменти реалізації «Стратегії Карпатського Єврорегіону».

AT. Петік наголосив на важливості співпраці європейських прикордонних регіонів, потому что, в его словах, саме така співпраця долає стереотипи та змінює менталітет: «Саме співпраця між країнами призвела до перетворень, в першу чергу в свідомості українців. Де кордонне перешкода, а навпаки – це місце для обміну інтелектуальних ресурсів та європейських цінностей». В настоящее время,, в его словах, для нас неабияк важливим є досвід Європи у проведенні децентралізації.

На важливості максимального залучення можливостей транскордонного співробітництва для розвитку нашого регіону наголосив голова обласної ради Михайло Рівіс. «Проблема України – це неприйняття східними регіонами держави європейського вибору країни. Адже вони не мають доступу до тих цінностей, які мають розвинуті європейські країни. Здесь, на Закарпатті ми акумулюємо всі можливості для того, аби показати що може Європейський союз зробити з окремо взятим регіоном. Для того,, щоб громадяни України могли побачити які цінності несе асоціація з Європейським Союзом», — Он сказал. На думку голови облради, допомогти Закарпаттю відіграти значну роль у Євроінтеграційних прагненнях України може інституція Карпатського Єврорегіону. «Ми закладаємо програми розвитку як через підтримку з боку держави, так і використовуючи можливості обласного бюджету. Водночас надзвичайно велику надію ми покладаємо і на кошти Європейського Союзу», — повідомив Михайло Рівіс. И выразил надежду,, що розроблена «Стратегія Карпатського Єврорегіону-2020» допоможе Закарпаттю показати українцям переваги співпраці з Європейським Союзом.


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх