14 серпня 2020

Рівіс: Сьогодні прагнення депутатів облради і правоохоронців однакові – мир і спокій на нашій землі!

середа, 17 лютого 2016, 18:06

У середу, 17 лютого під головуванням Михайла Рівіса відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань законності, правопорядку, майна та приватизації, регламенту, де керівник Віктор Русин.

На порядок денний винесено питання забезпечення охорони правопорядку в Закарпатській області та реагування правоохоронних органів на останні резонансні події, які відбулися в області з початку 2016 року, а також розгляд проектів Регламенту роботи, Положення про президію та Положення про постійні комісії обласної ради.

Участь у засіданні комісії взяли також прокурор області Володимир Янко, т.в.о. начальника ГУНП України в Закарпатській області Сергій Князєв, заступник керівника СБУ в Закарпатській області Вадим Ковальчук та обласні обранці.

Як наголосив Віктор Русин, в нашій області є ряд резонансних подій –  від хуліганства із застосуванням зброї на Драгобраті – до блокування транзиту  російських авто вантажів територією Закарпаття. «Відслідковуючи їх, напрошується висновок, що події – різні, а люди – одні і ті ж. Таке враження, що хтось розхитує ситуацію в нашому мирному краї. На Закарпатті налічується   близько 2 тисяч громадських організацій. Однак тільки одна з числа  патріотичних активістів  поводиться не так, як всі  інші.  Так, є протистояння України з Росією, є Схід і Захід України, які ніхто не ділить. Та маємо усвідомлювати  ще  й те, що на Закарпатті зареєстровано  понад 4 тисячі  вантажівок і Закарпаття посідає 3 місце за цим показником в Україні.  Якщо сто осіб буде вирішувати долю тисячі людей,  які годують свої сім’ї, тоді виникає питання: або нема комунікації силовиків з громадськими організаціями, або  її потрібно налагоджувати», – мовив Віктор Павлович.

Керівництво силових структур розповіли про стан справ у нашому краї. Вони чітко і детально аналізували згадані резонансні події та наголошували на виконанні своїх обов’язків задля забезпечення правопорядку в регіоні. На місцях кожної події  перебували перші керівники силових структур і проводили всі заходи, аби нормалізувати обстановку та упередити її загострення. Акція з перевезенням  російських вантажів також була весь час на контролі. Оскільки перші керівники силових структур й цього разу були, як мовиться, в гущі подій від початку до їх завершення.

Водночас, силовики зауважили, що кожен співвітчизник має свій біль, тривоги, почуття і має право їх висловити. Звісно, у разі вчиненого правопорушення, незважаючи ні на партійні чи релігійні вподобання, ні на посади – такі однозначно притягуватимуться до відповідальності.

«Я задоволений роботою силовиків Закарпаття, бо край – безпечний, мирний, а це – найголовніше», – підкреслив прокурор області.  Посадовці були водночас відвертими  і наголосили,  що потребує активізації оперативно-розшукова діяльність на пріоритетних напрямах, узгодженість спільних заходів правоохоронних органів тощо. Тому за підсумками координаційної наради, яка відбулася вчора в обласній прокуратурі, розроблено чіткі заходи, виконання яких сприятиме підвищенню ефективності діяльності правоохоронних органів області та забезпеченню порядку. Вони також зазначили, що готові працювати з депутатським корпусом краю не тільки під час засідань, а й у робочій обстановці. Також подякували представникам мас-медіа за партнерство у роботі.

Михайло Рівіс також висловив свою думку чітко і відверто: «Якщо  закарпатці, у т.ч. й патріотичні сили краю, хочуть проводити якісь акції, обласна рада готова підтримати їх в правовому полі. Це – наші громадяни і їхні прагнення, почуття нам важливі. Всі їхні звернення ми розглядаємо на сесіях та в комісіях. Так буде й надалі. Я впевнений, що ніхто не зацікавлений у  порушенні спокою на Закарпатті. Та, якщо правоохоронна система не буде забезпечувати правопорядок і спокій у краї,  будемо діяти в рамках чинного законодавства. Сьогодні прагнення депутатів облради і правоохоронців однакові – мир і спокій на нашій землі», резюмував Михайло Михайлович.

Прес-служба Закарпатської облради