Розпочало роботу третє пленарне засідання третьої сесії Закарпатської обласної ради VІІІ скликання

У залі серед запрошених – керівництво облдержадміністрації, дипломати, керівники правоохоронних і контролюючих органів, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Закарпатській області, начальники окремих департаментів і управлінь облдержадміністрації – доповідачі з питань сесії, а також представники засобів масової інформації.

Відкрив засідання голова Закарпатської облради Олексій Петров. Насамперед присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих у війні на Сході України й Героїв сьогодення, які віддали своє життя за незалежність України. Та висловили співчуття закарпатським родинам, рідні яких померли від COVID-19.

Головуючий наголосив, що область за епідемпоказниками із захворюваності на COVID-19 перейшла у – «жовтий рівень» карантинних обмежень, тож обов’язково – дотримуємося «маскового» режиму. Через загрозу поширення коронавірусної інфекції – кількість запрошених на сесію – обмежена.

«Наш обовʼязок – всіляко підтримувати наших медиків. Вживати управлінські дії для оновлення медичних закладів сучасним обладанням; реконструювати відділення та корпуси лікарень, які цього потребують; забезпечувати спецавтомобілями бригади екстренної медичної допомоги області. Одним із позитивних кроків є також вакцинальна кампанія в області. Тому необхідно активізувати зусилля усім відповідальним за проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення про важливість щеплення.

Адже це єдиний ефективний спосіб сформувати імунітет до COVID-19, що захистить від інфікування чи важкого перебігу хвороби», – зауважив Олексій Петров та закликав відповідальних осіб виконавчої влади вжити невідкладні заходи із забезпеченості лікарень засобами медичного захисту, концентраторами, а медзаклади першої хвилі – централізованим киснем.

Головуючий поінформував про створення робочої групи з оптимізації роботи 140 комунальних підприємств ради. А також поінформував про виїзне засідання в Ужгороді Комітету Верховної Ради України з питань Інтеграції України до Європейського Союзу.

Традиційно голова облради привітав іменинників-колег, які святкували дні народження у міжсесійний період та побажав іменинникам миру, здоров’я, добра, сімейного благополуччя, Божої благодаті!

Відтак, вручив посвідчення Верховної Ради України – заступникові голови Закарпатської обласної ради 8-го скликання Василю Іванчо та голові Мукачівської районної ради Михайлу Лабошу.

Крім того, разом із головою ОДА Анатолієм Полосковим нагородили спільною відзнакою обласної ради та обласної державної адміністрації – нагрудним знаком «За розвиток Закарпаття» відомих закарпатців. За багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у розвиток культури краю, музичного мистецтва, вагомі досягнення у професійній педагогічній діяльності та з нагоди 60-річчя від дня народження директора комунального закладу «Ужгородський музичний фаховий коледж імені Д. Є. Задора» Закарпатської обласної ради, заслуженого працівника культури України, відмінника освіти України Світлану Стегней.

Такою ж відзнакою за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток області, сприяння позитивному іміджу Закарпаття, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну життєву позицію та з нагоди Дня Незалежності України вшановано колишнього голову Ужгородської міської ради та управи, голову Ужгородського міського громадського обʼєднання «Депутатський клуб «Позиція» Еміла Ландовського.

Олексій Петров щиро привітав нагороджених та побажав здоров’я, добра, успіхів і всіляких гараздів.

У сесійній залі зареєструвалося 55 депутатів. Сесія повноважна.

Пресслужба Закарпатської облради