20 вересня 2021

Формування позитивного іміджу Закарпаття та поглиблення міжнародної співпраці – пріоритетні питання профільної комісії обласної ради

Вівторок, 14 вересня 2021, 16:48

14 вересня у рамках підготовки до чергового пленарного засідання 3-ї сесії облради, під головуванням Федора Шандора відбулося засідання постійної комісії Закарпатської облради з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації.

Закарпатські депутати розглянули організаційні питання. Зокрема, обрали заступником голови комісії – Ірину Галай, а секретарем – Лівію Балог.

Підтримали проєкт рішення «Про внесення змін до Програми фінансового забезпечення розвитку транскордонної та міжрегіональної співпраці органів місцевого самоврядування Закарпатської області на 2021 рік».

Окрім того, вивчили й інші питання, пропоновані на розгляд у депутатській залі. Зокрема внесли критичні зауваження щодо створення Комунальної установи «Інформаційний освітній центр» Закарпатської обласної ради та обласного молодіжного центру, перейменування Виноградівського геріатричного пансіонату та затвердження положення про нього, а також внесли свої пропозиції щодо формування Наглядової ради цієї установи.

При розгляді доповнень до Регіональної програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2019 – 2021 роки, Михайло Кіш порушив питання щодо фінансування у межах цієї програми задля того, аби була змога спільно та оперативно вирішувати невідкладні питання щодо оплати лікування важкохворих закарпатців.

Під час засідання депутат облради Володимир Чубірко подав ініціативу щодо комплексного вивчення ефективного функціонування Закарпатського академічного обласного театру ляльок, а також озвучив запит від профільної комісії щодо виділення коштів із обласного бюджету для реалізації спільних із партнерами з Чехії проєктів у медичній, освітянській та культурній сфері, котрі неспроможні фінансувати громади нашого краю.

Депутати Зоя Темнохудова та Лівія Балог  вносили свої слушні доповнення з обговорюваних питань.

Голова комісії Федір Шандор також порушив важливе питання із збереження  Музею Берегівщини – одного із найцікавіших родзинок історико-культурної спадщини  Закарпаття та запропонував об’єднати всі необхідні зусилля і подати відповідні  запити, оскільки наразі є загроза закриття цього унікального музею.

Низка проєктів рішень, на думку членів постійної комісії облради з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації, потребує подальшого узгодження відповідними профільними комісіями ради. Окремі питання депутати рекомендували повернути на доопрацювання.

Пресслужба Закарпатської облради