25 лютого 2021

Щодо СЕЗ «Закарпаття» у депутатів облради завдання — добитися відновлення пільг

Понеділок, 30 січня 2017, 16:10

В останні місяці минулого року в Закарпатській обласній раді була створена робоча група з вивчення питання про внесення змін до Закону України «Про спеціальну економічну зону «Закарпаття». Спеціалісти всесторонньо вивчають питання. Їхні висновки і рекомендації будуть винесені на одне з наступних пленарних засідань обласної ради.

Сьогодні ж ми запитуємо голову ради Михайла Рівіса про перспективи розгляду змін до діючого закону. Як аргументують необхідність законодавчих змін щодо СЕЗ «Закарпаття обласні депутати, як вони планують добитися розгляду цього питання і позитивного його вирішення у Верховній Раді.
«Цей закон продовжує діяти, — сказав Рівіс. — Але виникла унікальна ситуація: згідно з міжнародними угодами, Меморандумом з МВФ діє норма про те, що ми не можемо приймати жоден закон, який буде надавати тій чи іншій території преференції. Але щодо нас закон — діючий, і коли депутати облради подавали пропозицію про внесення змін до нього, то аргументували її тим, що закон «Про спеціальну економічну зону «Закарпаття» не відмінений, а є чинним.
Сьогодні вже дійшло до того абсурду, що підприємства, які зареєстровані в СЕЗ «Закарпаття», не можуть створювати філій у Закарпатській області. Наприклад, у цю проблему вперлося підприємство «Ядзакі», оскільки воно зареєстроване в спеціальній економічній зоні. Діючий закон цю можливість відкидає».
За словами Рівіса, шляхом внесення змін у діючий закон слід усунути обмеження, згідно з яким підприємства не мають права розширюватися за територіальні межі зони. Коли були пільги (відмінені в 2010-му – ред.), ця вимога виглядала логічною, бо була пов’язана зі специфікою митного контролю: не допускалося зникнення товарів під час їхнього переміщення зі складу на склад. Але зараз, коли в підприємств немає жодних пільг, це обмеження виглядає недоречним і непотрібним.
«Втім, ми ставимо перед собою все-таки завдання добитися відновлення пільг. Чому на це б’ємо? Тому, що коли був прийнятий Закон, він гарантував інвесторам 10 років стабільних правил ведення бізнесу на території СЕЗ «Закарпаття». З примхи Юлії Володимирівни цей закон був змінений — покромсаний і в такому вигляді він зараз працює.
Нам тепер слід забезпечити виконання тих умов, які давав законодавець, гарантуючи десять років стабільної роботи в заявлених умовах. Депутати Верховної Ради від Закарпаття нас підтримують, але наскільки вони зможуть переконати своїх колег у парламенті — то вже будемо бачити», — додав Рівіс.
Голова обласної ради відзначив злагоджену роботу частини депутатів від Закарпаття у Верховній Раді. Поки що є група з п’ятьох депутатів, які спільно лобіюють інтереси нашого краю в парламенті. Всі депутати, а їх, закарпатців за походженням, є аж двадцять, повинні об’єднати свої зусилля. Тоді можна собі уявити, які ми мали б додаткові можливості для розвитку краю.

Джерело: http://voloshyna.org.ua/2517-schodo-sez-zakarpattya-u-deputatv-oblradi-zavdannya-dobitisya-vdnovlennya-plg.html

 


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору