Шляхи залучення України до європейських енергетичних ринків обговорюють сьогодні на Закарпатті

Print Friendly, PDF & Email

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг спільно з депутатською групою Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі Словацькою Республікою зініціювали українсько-словацький енергетичний форум «Інтеграція українських та європейських енергетичних ринків». Захід розпочав роботу сьогодні, 6 липня, у с. Тур’я Пасіка.

Учасників форуму вітали народні депутати України – Микола Тищенко, Анатолій Костюх, голова Закарпатської облради Олексій Петров та голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков.

У вітальному слові Олексій Петров серед іншого зазначив, що у Новій енергетичній стратегії України до 2035 року основною тезою є приєднання України до континентальної енергосистеми, а це — можливість динамічно розвиватися бізнесу, а також краще почуватися бюджетним підприємствам.

До діалогу долучилися: Міністр енергетики України Герман Галущенко, Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, голова НКРЕКП Валерій Тарасюк, керівники підприємств сфери енергетики та інші.

Модерує форум – директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

Серед присутніх також: народні депутати України – Михайло Лаба, Ігор Кривошеєв, Роберт Горват, депутати облради: Петро Добромільський та Михайло Лаба, представники дипломатичних установ, ЗМІ, громадськість.

Головний меседж зустрічі: пріоритетним напрямком українсько-словацького транскордонного співробітництва є розвиток економічних відносин шляхом залучення України до європейських енергетичних ринків.

Форум покликаний представити бачення перспективи інтеграції ОЕС України до загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E, ГТС України до європейської мережі операторів газотранспортних систем ENTSOG, а також обговорити можливості для економічного зростання Західного регіону України через забезпечення конкурентних ринків електричної енергії та природного газу.

Доповіді учасників сконцентровані у рамках 4 дискусійних панелей:

Панель 1. Інтеграція української та європейської енергосистем: очікування та реальність;

Панель 2. Енергетика як драйвер економічного розвитку регіону;

Панель 3. Україна та європейський газовий ринок: роль української ГТС.

Панель 4. Північний потік-2. Загроза єдності та безпеки Європи.

Пресслужба Закарпатської облради