17 Ян 2021

  • Поздравления


    Олексій Петров

    Глава Совета Закарпатской области
    «Читать дальше»
  • Объявления

  • Фото Галерея

  • Баннеры

Сотрудничество с краем Visočìna пошли на новый уровень

Пятница, 15 Май 2009, 17:43

Сотрудничество с краем Visočìna пошли на новый уровень

     В Закарпатье tr′ohdennim посетить делегация край Visočìna ( Чешская Республика), с гетманом Йиржи Bêgounek. Его члены включены: Владимир Новотны — Первый заместитель гетмана, Председатель Конференции, Zdenêk Кадлец — Директор границы администрации Visočìna, Член постоянной конференции, голова благодійного фонду „ВіЗа“, Павел Шлехтіцки — Член постоянной конференции, Іво Роговскичлен Ради краю Височіна, Член постоянной конференции, Вацлав Kodet — член Ради краю Височіна, Член постоянной конференции, Йосеф Недвєд — Член постоянной конференции, член благодійного фонду „ВіЗа“, Василий Samandrula — член благодійного фонду „ВіЗа“, Kateržìna Nedvêdova — завідуюча відділенням канцелярії гетьмана та ін.
     Вчера,, 14 мая, у рамках програми візиту делегація відвідала спілку чеської культури ім. Яна Амоса Каменського, яку очолює Ольга Буксар. Учасники теплої зустрічі обговорили питання участі представників чеської нацменшини, яка проживає на Закарпатті, у ділових і творчих ініціативах, що проходитимуть на теренах Чехії впродовж року, після чого поважні гості передали на потреби співвітчизників посібники та літературу, видані у Височині.
     Відтак голова облради Михайло Кічковський та заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик прийняли чеську делегацію у залі переговорів ОДА, де й провели ділові перемовини.
     Как отметил Михаил Kichkovskyy, Начиная с соглашений, достигнутые в ходе подписания соглашения о сотрудничестве между Закарпатской области и края Visočìna Чешской Республики, и это было 28 Февраль 2008 2010. за керування краєм Мілоша Вистрчіла, вже є не тільки чимало напрацювань, а й конкретних, практичних результатів. Зі зміною керівника краю, яким став Їржі Бєгоунек, напрацьовані добросусідські зв’язки не те що послабли, а навпаки – поміцнішали. Чеська делегація приїздить на Закарпаття часто, причому щоразу із конкретними пропозиціями, які спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування Закарпаття з реалізовуються невідкладно. Как доказательство, в 2008 році край Височіна виділив на реконструкцію двох сільських шкіл Рахівського району, в частности,, Лазещини та Стримби, 4,7 млн.. Чешская крона. З бюджету району було виділено 320 тыс. грн.. Таким образом, спільними зусиллями у гірських школах, які опинились ще й у зоні стихійного лиха – липневих повеней, проведено заміну всіх вікон і дверей на теплозберігаючі. Для практичного втілення благодійних намірів було створено благодійний фонд “ВіЗа“, який очолив Зденєк Кадлец.
     Під час урочистих заходів з реалізації зазначених проектів, – далі мовив М.Кічковський, – чеська сторона запевнила, що співпраця – не одноразова, вона матиме успішне продовження, бо наше спільне історичне минуле пов’язало багато родин в одне ціле, а співпраця, побудована на добросусідстві та родинних зв’язках, как правило, є міцною й плідною.
     Сегодня, – подчеркнул Михаил Михайлович, – можу сказати з упевненістю: так воно і є. Все більше чеські підприємці вкладають свій капітал в економіку Закарпаття. Обсяг інвестицій складає понад 7 миллионов долларов США. В області працює 75 підприємств з чеським капіталом. Успішно розвивається співробітництво і в гуманітарній сфері.
     А цьогоріч наше добросусідство набуло вищого рівня розвитку. Крайова Рада Височіни при затвердженні бюджету на 2009 Рик еще раз подчеркнул 5 млн.. Чешских крон в сотрудничестве с фотографиями.
     Мета нинішнього візиту чеської делегації – подальша підготовка спільних проектів з реконструкції шкіл у селах Лазещина та Стримба, Расположен на, а також вирішення питань участі у спільному українсько– швейцарсько-французькому проекті з реконструкції філії Вільшанського дитячого будинку „Парасолька“ у Тячеві, де мешкатиме 25 дітей з вадами. Сюди вище названими міжнародними благодійниками вже вкладено, включая. й у купівлю будівлі, 700 тыс.грн. Евро. Чеська сторона зголосилась профінансувати роботи зі встановлення вікон та дверей на загальну суму 490 Тыс грн.. Тячівська міська влада, с его стороны, зобов’язалась виконати роботи по будівництву під’їзної дороги та по розчистці русла каналу. Заклад планується відкрити осінню ц.р. В Україні це буде перший подібний заклад європейського рівня.
     Владімір Новотни щиро подякував керівникам Закарпаття за теплий гостинний прийом і повідомив, що чеська сторона відкрила благодійний рахунок „ВіЗа“ і на теренах Чехії. Оскільки свою міжнародну співпрацю чехи налагодили з Австрією і Італією, де також розповіли про потреби Закарпаття, то перший заступник гетьмана має сподівання, що на цей рахунок надходитимуть кошти з різних країн.
     Владимир Goblik, Переходя к соответствующим стойка регистрации, Усилено вне, что, дякуючи М.Кічковському, який плідно представляє інтереси краю на і рівні Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, де він – серед членів постійної української делегації, і на Раді „Карпатський Єврорегіон“, яку він очолив, посіяне зерно співпраці з Чехією приносить конкретні плоди і це радує, оскільки такого практичного співробітництва наш край ще не мав.
     Сторони обмінялися сувенірами і виїхали на Тячівщину, щоб оглянути хід робіт з реконструкції „Парасольки“.
     Там на них чекали представники місцевої влади, відповідальні за проект Наталія Кабаці та Олександр Пригара. Александр Михайлович, що здійснює керівництво з реконструкції „Парасольки“, ознайомив гостей з об’єктом, де повним ходом ведуться будівельні роботи. Но скорее, вони – близькі до завершення. Тут виконаний комплекс сантехнічних робіт, системи опалення будівлі, внутрішньої електромережі. Усе це зроблено на високому сучасному рівні.
     Нині тривають опоряджувальні роботи та будівництво зовнішніх інженерних мереж.
     Попереду – впорядкування території, де будуть закладені сад, город, ферма. – Групу готують до переїзду вже сьогодні: одних навчають роботам по-господарству, іншим прививають навички діяльності в колективах, – розповіла директор КМТЗ Наталя Кабаці. – А для того, аби діти почувалися в новому приміщенні комфортно, з ними переїдуть і вихователі задля збереження контакту.
     Кстати, в районі вже зголосились підприємства, які готові взяти декілька мешканців „Парасольки“ до себе на роботу.
     Підбиваючи підсумки дня, М.Кічковський вийшов з ідеєю розширити співробітництво і на інші сфери діяльності. В конце концов, потребують допомоги заклади закарпатської медицина, Культура и др.. На що чеські партнери відповіли: підготуйте проекти і ми при наступній зустрічі їх обговоримо з тим, аби на наступний бюджетний рік потрібні витрати закласти в головний фінансовий документ. По договоренности. М.Кічковський невідкладно дав відповідне доручення.
     Сьогодні делегація краю Височіна проведе перемовини з владою Рахівського району, під час яких проінформує про рішення Ради краю щодо перерахування фінансових засобів на рахунок фонду „ВіЗа“ для будівництва котельні, санвузлу, створення бази для підведення каналізації та води на потреби Лазищинської школи. А у навчальному закладі в с. Стримба планує замінити систему опалення, встановити нову котельню. Після чого чеські гості разом із представниками місцевої влади оглянуть названі об’єкти.
     А завтра вони відвідають Карпатський біосферний заповідник, де реалізується спільний проект з позначення туристичних доріжок для обміну туристичних груп з числа дітей, до участі в якому долучаться і наші чеські партнери.

Иван Dìus и Анна Romanenčuk

Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх