Студенти Академії культури і мистецтв популяризують європейські цінності у рамках транскордонної програми «Польща-Україна»

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні на сцені КЗ «Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв» Закарпатської облради відбувся показ вистави «Диво бідних людей» за п’єсою польського письменника і драматурга Маріана Гемара. Захід проведено в рамках реалізації проєкту «Інтерактивний молодіжний театр як інструмент збереження і промоції спільної польсько-української культурної спадщини».
 
У виставі задіяні студенти І курсу сценічного мистецтва першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Комунального закладу вищої освіти «Академія культури і мистецтв» Закарпатської обласної ради. Режисер-постановник, художній керівник акторського курсу – Заслужений артист України Михайло Фіщенко, художник-постановник Людмила Бєлая, акронім проєкту – Hemar Heritage.
 
Директор театру Василь Марюхнич розповів про транскордонний проєкт, реалізація якого дала можливість розкрити творчість талановитої закарпатської молоді. Подивитися дійство завітали: директор Центру європейських проєктів (м. Варшава, Польща) Лєшек Буллєр та старший експерт Представництва програми прикордонного співробітництва Interreg NEXT 2021-2027 «Польща – Україна» у Львові Василь Хім’як.
 
Керуюча справами облради, депутатка Мирослава Ливч привітала молодих акторів та усіх причетних до постановки вистави із Міжнародним днем театру, який відзначається сьогодні. Посадовець подякувала керівникам програми «Польща-Україна» за те, що дали змогу закарпатським студентам бути дотичними до цієї ініціативи. «Надзвичайно приємно, що першокурсники Академії свою творчу роботу продемонструють у польському Любліні, і тим самим зможуть заявити про себе та популяризувати українську й польську культуру у Європейському Союзі», – наголосила депутатка облради М. Ливч та подякувала усьому польському народові, який від початку повномасштабної агресії росії всебічно допомагає Україні, зокрема й зберігати та примножувати культурні цінності.
 
По завершенню вистави ректорка Академії Наталія Шетеля подякувала режисеру-постановнику Михайлу Фіщенку й талановитим студентам за яскраву виставу та побажала їм успішних виступів і нових творчих здобутків.
 
Довідково: проєкт фінансується за підтримки Європейського Союзу в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» 2014-2020; реалізує проєкт в Україні спільно із польськими партнерами із Любліна громадська організація «Міжрегіональний центр транскордонної співпраці», керівник – Олександр Рейтій.