Створення умов для сталого розвитку національних меншин краю – пріоритетне завдання обласної цільової програми

Print Friendly, PDF & Email

На Закарпатті діє обласна цільова програма „Центр культур національних меншин Закарпаття” на 2016-2020 роки.

Її мета – створення умов для сталого розвитку нацменшин області, реалізації їх внутрішнього потенціалу, забезпечення консолідації багатонаціональної громади Закарпаття, надання інформаційно-методичної та практичної допомоги національно-культурним товариствам в організації культурно-просвітницької діяльності, збереженні, розвитку мов, культур, традицій, звичаїв тощо.

Виконавцем Програми є Центр культур національних меншин Закарпаття, який підготував на розгляд депутатів обласної ради  звітний документ про пророблену роботу за минулий рік. Насамперед його розгляне  профільна комісія облради з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики, яку очолює Ільдіко Орос.

У документі зазначається, що у 2019 році на базі Центру забезпечено необхідні умови для національно-культурних товариств з метою реалізації ними статутної діяльності, задоволення етнонаціональних потреб національних спільнот та збереження традиційної для населення краю толерантності та міжнаціональної злагоди.

Відтак упродовж минулого року на базі Центру здійснювали статутну діяльність 28 обласних національно-культурних товариств; проходили стажування, ознайомчу, навчально-виробничу практику, підготовку дипломних та дисертаційних досліджень 12 студентів, аспірантів вищих навчальних закладів області; проведено понад 140 різнопланових культурологічних та культурно-мистецьких акцій тощо.

Крім того забезпечено функціонування постійно діючого  консультаційного пункту для педагогічних працівників навчальних закладів, у яких навчаються і виховуються діти-роми, а також лекторію для педагогів-організаторів, що працюють з представниками угорської, румунської, словацької нацменшин «Етика та основи народознавства».

Також підготовлено і видано: збірник «Міжнародно-правовий захист національних меншин: сучасний стан та перспективи розвитку» (концептуально-методологічний аналіз); “Інформаційний бюлетень” №34-35; Інформаційну папку «Закарпаття – багатонаціональний край», а також на запити товариств плакати, афіші, запрошення для організації і проведення обласних фестивалів, свят та інших культурологічних акцій.

Виконавці програми переконані, що її реалізація на наступні роки сприятиме, зокрема, взаємодії громадських організацій національних меншин та органів державної влади, органів місцевого самоврядування у реалізації державної етнонаціональної політики.

Пресслужба облради