Сучасна прикордонна інфраструктура – успішний Карпатський регіон

Print Friendly, PDF & Email

У четвер, 28 січня, голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров на запрошення голови загальних зборів Саболч-Сатмар Березької області (Угорщина) Оскара Шестака, узяв участь у онлайн-зустрічі партнерів проєкту «Сучасна прикордонна інфраструктура – успішний Карпатський регіон» (МОВІ).

На заході також був присутній й заступник керівника виконавчого апарату – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Юрій Гузинець.

Зустріч відбулася у рамках зазначеного проєкту, що реалізується за фінансової підтримки програми ТКС ЄІС «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» міжнародним консорціумом, до якого входять органи місцевого самоврядування та професійні інституції. А саме: Міжнародна Асоціація Інституцій Регіонального Розвитку (МАІРР) (Україна), Самоврядування області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина), Кошицький самоврядний край (Словаччина), Рада повіту Марамуреш (Румунія), Територіальна Адміністративна одиниця повіту Сату-Маре (Румунія) та Служба автомобільних доріг у Закарпатській області (Україна).

Проєктом передбачається розробка Спільного Плану мобільності, який синхронізуватиме регіональні плани усіх прикордонних регіонів у сферах транспорту, прикордонної інфраструктури, розвитку міжнародних транспортних коридорів, залізничного сполучення, міжнародного авіасполучення тощо.

Учасники зустрічі обговорили питання щодо регіонального розвитку прикордонних регіонів; розвитку залізничного та авіасполучення в Карпатському регіоні.

Наголошувалося, що основною проблемою 4 прикордонних регіонів є  незадовільний стан транспортної інфраструктури, зокрема, в контексті її модернізації, планування та підтримки в робочому стані. Адже запорукою для покращення мобільності людей та товарів є побудова якісних доріг до пунктів перетину кордону. Експерти зазначають, що спільний план мобільності створить підґрунтя для цілої низки успішних проектів у сфері транскордонного співробітництва тощо.

Пресслужба облради