Свалявський інклюзивно-ресурсний центр відвідала Баронеса Великобританії

Print Friendly, PDF & Email

Учора, 25 серпня, керуюча справами Закарпатської обласної ради, депутатка облради Мирослава Ливч узяла участь у зустрічі з Баронесою Великобританії Еммою Ніколсон Вінтерборнською, очільницею благодійного фонду «АМАР», яка перебуває у Закарпатті.
 
У рамках візиту почесна гостя відвідала інклюзивно-ресурсний центр, що у Сваляві та разом із представниками місцевої й обласної влади обговорили шляхи ефективної роботи таких центрів за круглим столом.
 
Директор Жанна Вальо розповіла про роботу Центру, вихованців, педагогів, про спільні заняття із батьками, перспективи розвитку закладу . «Інклюзивно-ресурсний центр Свалявської міської ради» обслуговує 12 тис. дітей віком від 2 до 18 років із Свалявської, Неліпинської та Керецьківської територіальних громад. Нині в установі зареєстровано та пройшло комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини 531 дитина, з них – 160 дітей з інших громад. Серед основних напрямків роботи центру: оцінка фізичного стану дитини, а також мовленнєвого розвитку, когнітивної сфери, емоційно-вольової сфери, навчальної діяльності», – зазначає директорка центру.
 
Емма Ніколсон познайомилася та поспілкувалася із дітьми та їх батьками, педагогами закладу, та зазначила, що захоплюється хоробрістю й мужністю українців. «Я вражена тим, що попри все, ви сумлінно виконуєте свою роботу і не зупиняєтеся, адже це у рази важче ніж 6 місяців тому. Нині у Центрі я побачила колосальну роботу», – зазначала вона.
 
Баронеса має намір допомагати інклюзивним закладам у Закарпатті, –Солотвинському, Середнянському та Свалявському. Підтримка стосуватиметься удосконаленню матеріально-технічного забезпечення, що сприятиме підвищенню якості надання фахівцями психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами.
 
За словами Жанни Вальо, насамперед у центрі потрібно облаштувати спеціальну сенсорну кімнату для дітей із аутизмом. Адже за останні роки, на жаль, спостерігається тенденція до збільшення кількості дітей із особливими освітніми потребами.
 
«Завдяки креативності керівниці центру, яка постійно шукає додаткові ресурси, налагоджує діалог із владою та міжнародними партнерами, а також залучає меценатів, – нині ми бачимо добрий результат роботи закладу. Особисто я радію, бо була причетна до організації цієї структури як голова Свалявської районної ради, і тоді ми не помилилися із призначенням керівника, зробивши ставку на творчу та енергійну людину, яка постійно ратує за поліпшення роботи закладу», – зазначає обласна депутатка Мирослава Ливч.
 
На завершення зустрічі Мирослава Михайлівна подякувала пані Еммі за увагу до закарпатських діточок та передала вітальну адресу із запрошенням відвідати обласний центр від голови обласної ради Володимира Чубірка. А керівництво центру подарувало британській гості вишиванку.
У зустрічі взяли участь: народний депутат України Михайло Лаба, керівництво та депутати Свалявської міської ради та ін.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради