08 травня 2021

Святий Миколай Чудотворець не оминув Свалявський сиротинець, де живе понад сто малят, позбавлених батьківського піклування

Вівторок, 19 грудня 2017, 16:07

Щороку до Дня Святого Миколая голова Закарпатської облради Михайло Рівіс активно займається доброчинною справою, відвідуючи школи-інтернати та дитячі оздоровниці. Цьогоріч він завітав в обласний будинок дитини у м.Свалява, який є прихистком для покинутих батьками дітей. Нині тут виховується 103 діток віком від самого народження до 3-х рочків.

Традиційно до малят також навідалися голова Свалявської райради Мирослава Ливч та заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА, фаховий лікар-педіатр Тетяна Міцьо, яка вже багато років опікується станом здоров’я цих маленьких сиротинців. Як годиться, гості прийшли не з порожніми руками, принесли солодкі подаруночки. Крім того, за ініціативи голови облради Михайла Рівіса невдовзі цей дитячий будинок отримає найголовніший та необхідний подарунок – мікроавтобус від Закарпатської митниці. Наразі підготовлено всі документи для подальшої передачі транспортного засобу на баланс цього обласного дитячого закладу.

Тож, з нагоди свята двох та трьохрічні вихованці дитбудинку продемонстрували гостям та колективу вихователів гарно підготовлену концертну програму з молитвами, віршиками, піснями, танцями та цікавими сценічними виступами, за що були щиро нагороджені гучними оплесками.

– Ця чудова малеча, позбавлена батьківського тепла, чекає нашої підтримки. Тому ми сьогодні тут, аби подарувати їм трішки радості, тепла та дитячого щастя, – наголосив Михайло Рівіс, додавши: – Кожен з нас запам’ятав День Святого Миколая – днем здійснення своїх мрій. Тому головна місія дорослих – не обійти увагою кожну дитину, а надто – позбавлену батьківського піклування, подарувати частинку своєї душі, аби очі малечі сяяли радістю і щастям.

Як розповів головний лікар Свалявського дитбудинку Володимир Бейреш, дітки до трьох років виховуються тут, деякі з них повертаються до своїх батьків чи родичів, а от сиріт всиновлюють родини під контролем соціальних служб. Але, на жаль, частина малечі потім потрапляє в інші дитячі заклади – Чинадіївський та Вільшанський дитбудинки, в яких живе та навчається до підліткового віку.

– Тому ми дуже радіємо кожному, хто переступає поріг нашого сиротинцю, бо в цей день ви даруєте нашим діткам маленьке диво, допомагаєте здійснити їхні мрії. Це також для них реальна можливість отримати те спілкування, якого вони не мають від рідних батьків, – підкреслив Володимир Бейреш, подякувавши всім гостям та присутнім на святі за чудовий дитячий настрій та моральну підтримку.

Наприкінці святкового дійства під улюблену дитячу пісню «А хто, хто Миколая любить» Михайло Рівіс разом з Мирославою Ливч та Тетяною Міцьо вручили кожній присутній дитині солодкі подаруночки та  традиційно зробили спільне фото на пам’ять.

Прес-служба Закарпатської облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору