Система моніторингу «Безпечне Закарпаття» впроваджується у рамках затвердженої обласної галузевої програми

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 10 вересня, голова обласної ради Михайло Рівіс та перший заступник голови Йосип Борто взяли участь у презентації роботи інтегрованої загальнообласної системи відеоспостереження та відеоаналітики «Безпечне Закарпаття», яка відбулася в Головному управлінні Національної поліції в Закарпатській області.

На презентації також були народні депутати України: Валерій Лунченко, Роберт Горват, Михайло Лаба, Ігор Кривошеєв, Анатолій Костюх, Владіслав Поляк, голова ОДА Олексій Петров, а також депутати облради – Мирослав Білецький, Василь Губаль, Олексій Баранюк.

Як відомо, на позачерговій сесії облради  11 лютого 2020 року М.Рівіс запропонував дати протокольне доручення ОДА, РДА спільно з органами місцевого самоврядування краю та відповідними представниками правоохоронних органів  області вжити комплексних заходів із впровадження  системи моніторингу безпеки у населених пунктах краю шляхом встановлення smart-відеокамер, що було підтримано депутатським корпусом краю. Відтак на 18 сесії облради крайові обранці внесли зміни до Програми  профілактики злочинності на території Закарпатської області на 2016-2020 роки, які стосувалися   потреби збільшення планових обсягів фінансування її заходів для створення загальнообласної системи відеоспостереження та відеоаналітики «Безпечне Закарпаття».

 Начальник Головного управління Національної поліції в Закарпатській області  Олександр Шляховський під час презентації цієї сучасної інтегрованої системи «Безпечне Закарпаття» подякував усім за підтримку цього важливого проєкту. Йдеться про систему, яка включає у себе інтелектуальну програму та камери відеонагляду (оглядові та камери для ідентифікації номерних знаків), що встановлені на автошляхах і розв’язках в області. Уся інформація обробляється та аналізується на одній комп’ютерній платформі, що дуже зручно, насамперед, у роботі правоохоронців.

За словами фахівців, система дасть можливість правоохоронцям запобігти майбутнім порушенням безпеки, знаходити  викрадений автотранспорт, а також розкрити інші злочини, що у свою чергу, дасть змогу у цілому підвищити рівень безпеки та якості життя територіальних громад.

Присутні цікавилися роботою системи, вносили слушні ініціативи щодо її удосконалення.

Планується залучити також кошти об’єднаних територіальних громад та спонсорів.

Пресслужба облради