- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Тісна співпраця Закарпаття з чеським краєм Височина триває

У середу, 13 січня, у депутатському залі Закарпатської обласної ради відбулася двостороння міжнародна зустріч керівництва області із чеською делегацією краю Височина.

Насамперед голова облради Михайло Рівіс та голова облдержадміністрації Геннадій Москаль щиро привітали поважних гостей та запевнили у подальшій тісній співпраці між двома регіонами – Закарпаттям та чеського краю Височина.

Зі свого боку голова крайового уряду краю Височина, який є ще й очільником благодійного фонду «ViZa», Зденек Кадлец зазначив, що дуже радий успішним виборам на Закарпатті та стабільній ситуації після них. Відтак він вручив вітальні адреси першим керівникам краю від гетьмана краю Височина Їржі Бєгоунека. Далі поважний гість коротко окреслив 9-річну співпрацю з українською стороною, зауваживши, що вдалося реалізувати багато інвестиційних проектів.

– Переконаний, що нам вдалося допомогти багатьом закарпатцям. Суттєвим вкладом є співпраця з УжНУ. Дуже б хотілося, аби не лише край Височина, а й уся Європейська спільнота побачила наші напрацювання, які себе виправдали на всі сто відсотків. Хочу запевнити у стабільних стосунках і в продовженні тісної співпраці на подальші роки, – сказав пан Зденек Кадлец.

У ході перемовин зазначалося, що у школах Закарпаття зростає інтерес до вивчення чеської мови. Сьогодні  вивчення цієї мови як другої іноземної здійснюється вже у трьох загальноосвітніх школах міст Ужгород, Мукачево, Свалява.  З наступного навчального  року цей процес буде впроваджено ще в ряді шкіл. Міністерством освіти і науки України затверджено програму вивчення чеської мови на основі підручників, що видаються в Чеській Республіці. У зв’язку з цим  українська сторона попросила посприяти  у придбанні підручників для шкіл, в яких здійснюється викладання чеської мови як другої іноземної.

Коли мова зайшла про розвиток туризму, Михайло Рівіс поінформував чеську делегацію, що 2016 рік оголошено Геннадієм Москалем роком розбудови доріг краю. Відтак планується відремонтувати автошляхи у всіх районах краю, аби туристи могли комфортно добиратися до баз відпочинку та історичних місць. Він також запропонував чехам перейти на якісно новий формат співпраці: не лише будувати чи відбудовувати об’єкти соціальної сфери, а й надавати робочі місця краянам.

Насамкінець керівництво області подякувало за підтримку, порозуміння та розбудову Закарпаття, а також за те, що чеський край Височина, суттєво допомагаючи закарпатцям, дав змогу відчути цілісність Європи. І що Україна не лише географічно є європейською державою, а й – на шляху в Євроспільноту.

Прес-служба Закарпатської облради