- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Торік світ побачив третій том «Книга Пам’яті України. Закарпатська область. Загинули при виконанні службового обов’язку»

На розгляд профільної комісії облради, відповідно до порядку звітування обласних програм, вноситься проєкт рішення «Про результати виконання Програми діяльності Закарпатського регіонального відділення Пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України», редакційно-видавничої групи обласної книги «Реабілітовані історією» та редколегії «Зводу пам’яток  історії та культури Закарпатської області» на 2019 рік».

У документі зазначається, що торік учасниками Програми виконано усі заплановані завдання. Зокрема, Закарпатським регіональним відділенням Пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України» досліджено матеріали та опубліковано 600 примірників випуску третього  тому «Книга Пам’яті України. Закарпатська область. Загинули при виконанні службового обов’язку». У другій частині цього тому увічнені  імена захисників Вітчизни, які загинули, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України на  Сході нашої держави.

Крім того, редакційно-видавничою групою обласної книги «Реабілітовані історією» підготовлено збірник архівних документів і матеріалів «Взаємодія партійно-радянського керівництва з репресивними органами на етапі соціалістичної розбудови Закарпаття. 1946-1953 роки». А редколегією з підготовки та випуску «Зводу пам’яток історії та культури Закарпатської області» опрацьовані рукописи і досліджені матеріали розміщені на сайті Інституту історії НАН. Відділом охорони культурної спадщини затверджено загальний список пам’яток за відповідними категоріями національного чи місцевого значення.

Основна частина енциклопедичного видання передана до видавництва МПП «Гражда» для редагування і  друку. Плановий випуск рукопису складається з інформації про історичні та архітектурні пам’ятки 13 районів Закарпатської області, який планується опублікувати орієнтовно на 2500 аркушах.

У проєкті рішення зазначаються фактичні обсяги та джерела фінансування програми у звітному періоді.

Пресслужба облради