- Закарпатской областной Совет - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Товариство угорських митців Закарпаття імені Імре Ревеса підсумувало творчий рік

21 грудня в обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая розгорнуто експозицію робіт членів Товариства угорських митців Закарпаття ім.І.Ревеса. В такий спосіб художники вже традиційно наприкінці року демонструють одне одному та всім цікавим до мистецтва свої нові творчі здобутки, а також – відзначають чергову річницю від створення товариства, цьогоріч – 27-му.

В урочистому відкритті виставки взяли участь перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто, провідний консул Генконсульства Угорщини в Ужгороді Ласло Куті та голова Товариства угорських митців Закарпаття ім.І.Ревеса Агнеса Кулін. Вони привітали учасників і гостей із мистецькою подією та прийдешніми святами, а ще виконали приємну місію: вручили Премію ім.І.Ревеса цьогорічним лауреатам – скульпторові Василю Сочці за творчу діяльність, а екс-Генконсулу Угорщини в м.Берегово Іштвану Товту – за меценатську. Напомнить, премію започатковано в 2015 році за сприяння КМКС та Генконсульства Угорщини в Ужгороді.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять знаного крайового живописця, Народный артист Украины, члена НСХУ та почесного члена Товариства угорських митців Закарпаття ім.І.Ревеса Золтана Мички, якого цьогоріч не стало.

Голова Агнеса Кулін також розповіла, що нині товариство налічує 23 митців із Ужгорода, Мукачево, Побережье. Серед них – Габор Гомокі, який був прийнятий восени. Ще один кандидат на вступ до товариства – Золтан Гогола – теж долучився до виставки з власними роботами.

Члени товариства належать до різних творчих генерацій і працюють у різних видах мистецтва. Свій доробок повним або частковим складом неодноразово представляли в Україні й за кордоном (Венгрия, Словакия, Румыния, Германия, Бельгия, США).

«Зимовий вернісаж» об’єднав понад 60 произведения, що презентують творчі шукання авторів у різних мистецьких напрямках, за якими збірка умовно розподілена в кількох музейних залах.

Глядачів виставка чекає до 10 Ян.

Управління культури Закарпатської ОДА