Центр пробації в Закарпатській області відзначив 8-му річницю утворення служби

Пробація – система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та згідно із законом до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого. Закон України «Про пробацію» було прийнято Верховною Радою 5 лютого 2015 року. На Закарпатті філію ДУ «Центр пробації» утворено у 2018 році.

На сьогодні структурні підрозділи функціонують у 13 населених пунктах Закарпаття (колишніх районних центрах). Штат налічує 95 працівників.

Система пробації передбачає роботу з правопорушниками без ізоляції їх від суспільства, а також запобігає вчиненню злочинів. Зараз на обліку обласного органу пробації перебуває 2200 засуджених до покарання без позбавлення волі.

За словами керівника філії «Центру пробації» в Закарпатській області Віталія Мураля, служба функціонує і розвивається. «Маємо готовий реєстр обліку засуджених та взятих під варту осіб для вводу його у експлуатацію. Згідно зі статистикою, за 2021-2022 роки спостерігаємо зменшення на піввідсотка показника вчинення злочинів від кількості тих, хто пройшов по обліку», – зазначив він. Також, за інформацією Віталія Мураля, один із видів покарань, які обласний Центр почав запроваджувати в останні роки, – це покарання у вигляді штрафу. Завдяки цьому за минулий рік дохід до бюджету склав понад 3 млн. 300 тис. грн. «Ці кошти зараз особливо важливі для держави в умовах війни для підтримки обороноздатності», – каже керівник обласної служби.

Сьогодні голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко з нагоди восьмої річниці прийняття Закону України «Про пробацію» нагородив кращих працівників закарпатської філії установи. Грамоту облради отримали в.о. начальника Ужгородського районного відділу Вадим Сітало та психолог ІІ категорії Мукачівського райвідділу Наталія Шін. Після урочистої частини учасники зустрічі обговорили поточні питання роботи управління.

«Коли ми декларуємо наші наміри руху до Європейського Союзу, то маємо приймати його норми і правила. Робота цієї установи і є одним із таких кроків. Пробація функціонує в усьому цивілізованому світі і це відповідає принципам демократії. Тому Закарпатська обласна рада буде надалі підтримувати цю службу. Ми надали комунальну будівлю по вулиці Орлиній в Ужгороді у користування центральному офісу «Центру пробації», опікуємося, підтримуємо їх, плануємо реконструювати приміщення», – розповів Володимир Чубірко. Із обласним керівником служби він обговорив допомогу місцевих громад районним філіям «Центру пробації», яка буде здійснена у 2023 році.

Пресслужба Закарпатської обласної ради