У 7-му скликанні депутати обласної ради активно працювали у постійних комісіях та вносили конструктивні рекомендації з розвитку територій

Print Friendly, PDF & Email

«Постійні депутатські комісії обласної ради наділені відповідними владними повноваженнями й засобами, необхідними для здійснення властивих їм функцій,  і їм належить визначальна роль у процесі підготовки та прийняття рішень, здійснення контролю за їх виконанням. Завдяки плідній, активній участі 9 постійних комісій облради, які очолюють досвідчені фахівці, та  діють відповідно до функціональної спрямованості, вдалося реалізувати чимало корисних справ», – про це йдеться у звітній інформації про роботу  облради 7-го скликання.  Та зазначається, що з початку скликання відбулося понад 340 засідань постійних комісій, на яких розглянуто і прийнято понад 700 рекомендацій та пропозицій. Саме через належну роботу депутатів у постійних комісіях та на засіданнях президії формування порядку денного кожної сесії відбувається виважено, враховуючи актуальність питань. Кожна ініціатива, що надходить від голови облдержадміністрації, голови обласної ради, депутатів облради, постійних комісій, фракцій (груп) попередньо розглядається профільними постійними комісіями, пропозиції та рекомендації яких згодом обговорюються на засіданні президії обласної ради, де узгоджуються з представниками (уповноваженими) фракцій (груп) та головами постійних комісій. Частина питань пропонується на сесіях як такі, що є невідкладними.

До слова, у період карантинних обмежень проводилися засідання постійних комісій обласної ради (у т. ч. й онлайн) з розгляду найбільш актуальних питань сьогодення. Так, профільні комісії облради з питань: бюджету; охорони здоровʼя; соціального захисту, за потреби та участю відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації, невідкладно обговорювали нагальні питання на вимогу дня: погоджували напрямки та розподіл коштів на заходи із запобігання поширенню інфекції, підтримку базових лікарень для ковідних хворих, медиків, рятувальників та оздоровлення інфікованих небезпечним вірусом краян; для соціального захисту малозабезпечених громадян та інші невідкладні цілі.

 «Загалом прийняття рішень зумовлене активною консолідацією колегіальних органів обласної ради – постійних комісій, депутатських фракцій та груп, що стало необхідним важелем для їх об’єднання в єдине ціле із розв’язання спільних проблемних питань і перспектив розвитку, а саме: стабілізації суспільно-політичної ситуації, концепції реформування самоврядної системи та адміністративно-територіального устрою базового й районного рівнів у Закарпатській області, автономізації закладів охорони здоров’я в некомерційні комунальні підприємства; плану об’єднання громад області; стратегії розвитку Карпатського регіону, підтримки ініціатив карпатських громад; налагодження міжнародних зв’язків, активної транскордонної і міжрегіональної співпраці; залучення коштів міжнародної технічної допомоги тощо», – зазначає голова облради Михайло Рівіс.

У міжсесійні (міжпленарні) періоди профільними комісіями здійснювався перерозподіл: бюджетних призначень видаткової частини обласного бюджету з тим, щоб головні розпорядники коштів змогли використати всі наявні фінансові ресурси для забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ; між головними розпорядниками коштів обсягу субвенції державного бюджету на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автодоріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності краю. Також своєчасно постійними комісіями було погоджено актуальні питання щодо внесення змін до обсягів субвенції з держбюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій та субвенції на забезпечення пільг і субсидій, а також постійно здійснювався аналіз використання коштів обласного бюджету на реалізацію регіональних програм.

Пресслужба облради

(Фото з архіву пресслужби облради)