У березні буде підписана додаткова угода з краєм Височіна

Print Friendly, PDF & Email

Обласна рада прийняла рішення, яким схвалено додаткову Угоду до Договору про співробітництво між Закарпатською областю України та краєм Височина Чеської Республіки, підписаної 28 лютого 2008 року.

Прийняття такого рішення викликане тим, що незабаром спливає зазначений в укладеному договорі про співпрацю між двома краями п’ятирічний термін його дії. А співпраця набула всебічного розвитку і охоплює різні сфери соціально-культурного та економічного життя обох регіонів.

За цей час спільно з краєм Височіна в Закарпатті реалізовано більше 25 спільних інвестиційних проектів у галузі туризму, екології, а також соціальній сфері: реконструкція дитячих дошкільних закладів, шкіл, медичних установ, центрів соціальної реабілітації – загальною вартістю більше 16 мільйонів гривень. Крім того реалізовано ряд проектів гуманітарно-культурного спрямування. Налагоджено співпрацю також між вищими навчальними закладами, установами соціального забезпечення, колективами культури та мистецтва, рядом територіальних громад.

На співпрацю із Закарпаттям у бюджеті краю Височіна на 2012 рік знову передбачено 5 млн. чеських крон.

Під час візиту до Закарпатської області у вересні 2011 року делегації членів Постійної конференції краю Височіна на чолі з гетьманом краю Їржі Бєгоунеком чеською стороною була внесена пропозиція про продовження дії Угоди на невизначений термін, що було схвально сприйнято керівництвом області.

У зв’язку з цим додатковою угодою пункт 1 статті III Договору про співробітництво викладається в новій редакції, яка встановлює, що Угода укладається на невизначений термін.

Відповідне рішення прийнято і Радою Представників краю Височіна.

Підписання додаткової угоди, яке передбачається здійснити 16 березня в м. Мукачеві, сприятиме дальшому розвитку співпраці між територіальними громадами, трудовими колективами та культурно-освітніми закладами двох областей, зміцненню дружби між українським та чеським народами.

Прес-служба облради