У чеській Їглаві стартував вернісаж української культури

Print Friendly, PDF & Email

У четвер, 7 листопада в адмінбудинку краю Височина, в місті Їглава відкрився вернісаж української культури. Згодом відбувся виступ Закарпатського народного хору в міському театрі. Відкривали захід голова Закарпатської обласної ради Іван Балога та гетьман краю Височина  Їржі Бєгоунек.

Голова обласної ради Іван Балога відзначив, що співпрацею з краєм  Височина охоплені практично всі райони Закарпаття. Протягом цього часу  здійснено цілий  ряд заходів  гуманітарного  та  культурно-просвітницького характеру, спрямованих на  поглиблення українсько-чеських відносин.  Так, у жовтні 2012 року проведено Дні Чехословаччини в Ужгороді, у травні цього  року в Ужгороді відбувся фестиваль чеської кухні та  чеської культури. Налагоджено партнерські відносини і між територіальними громадами міст та сіл, між установами освіти, культури, охорони здоров’я та художніми колективами Закарпатської області і краю Височина та  інших регіонів  Чеської республіки. Зокрема  підписано угоду про співробітництво між містами Ужгород та Їглава, між містами Мукачево та Пельгржимов, між селом Колочава і містом Семіла, де народився Іван Ольбрахт. Ведеться підготовка щодо встановлення партнерських зв’язків між територіальними громадами ряду інших міст і сіл наших регіонів. «Співпраця між Закарпатською областю України та Краєм  Височина Чеської Республіки може служити прикладом ефективної міжнародної співпраці на регіональному рівні, що  в кінцевому рахунку позитивно впливає на зміцнення міждержавних зв’язків, впровадження європейських стандартів у  соціальній сфері нашої області, посиленню євроінтеграційних прагнень територіальних громад. Все це  вселяє впевненість в тому, що наші дружні стосунки будуть і надалі розвиватися, зміцнюватися та поглиблюватися», – зазначив Іван Балога.

Опісля відбулося вручення відзнак представникам чеської та закарпатської сторін за результативну співпрацю. Відзнаками нагороджено: гетьмана Височини Їржі Бєгоунека, сенатора Мілоша Вистрічіла, керівника крайової адміністрації Височини Зденека Кадлеца, членів постійної конференції Височини Йожефа Недведа та Вацлава Кадета.  З української сторони нагороди отримали голова Закарпатської облради Іван Балога, керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович та керівник благодійного фонду «Віза», депутат облради Володимир Чубірко.

Прес-служба облради

no images were found