У чеській Височині стартували Дні української культури

Print Friendly, PDF & Email

У середу, ввечері в міському театрі міста Пелгрімов (край Височина) стартували  дні культури України. Цей захід  проводиться в рамках цьогорічної програми  співробітництва  між Закарпатською областю та  краєм  Височина. На відкритті заходу до присутніх звернулися гетьман Височини Їржі Бєгоунек, голова Закарпатської облради Іван Балога, міські голови  міст-побратимів Пелгрімова Леопольд Бамбула та Мукачева Золтан Ленд’єл.

Народне мистецтво Закарпаття з великою концертною програмою представив заслужений академічний Закарпатський народний хор  України під  керівництвом заслуженого працівника  культури  України  Наталії Петій-Потапчук.  В програмі концерту  відображено не тільки українську пісенну й хореографічну культуру, а й мистецтво всіх національних меншин, які здавна заселяють закарпатську землю. У репертуарі – українські, чеські,  словацькі, угорські, румунські, німецькі  народні пісні і танці, які колектив репрезентує як в Україні, так і за кордоном. Візитками уславленого колективу є відомі хорові твори, такі як «Верховино, світику ти наш», «Гей, на високій полонині», хореографічні картинки «Вівчарі на полонині», «Березнянка», «Тропотянка» та багато інших. Гордістю колективу є відомі постаті, серед яких і  народна артистка України Клара Балог.

До учасників заходу звернувся голова обласної ради Іван Балога. «Думаю, що  висловлю загальне  переконання своїх колег в тому, що  Закарпатська область, її  багатонаціональне  народне  мистецтво,  не є невідомим для  більшості  тут присутніх. Адже  багато  років  нас єднала  спільна  історія. Більше 20 років  ми жили в одній  державі – Чехословаччині.  І чимало  митців Закарпаття в той  час творили і залишили свої твори на чеській землі. В той же  час  чеські  митці – письменники, архітектори, художники,  фольклористи  залишили свій творчий слід у нашому  краї. Сьогодні  Закарпаття  тісно  співпрацює з краєм Височина у різних сферах діяльності. І  проведення  днів української культури  – є  лише  частиною  широкої програми нинішніх  наших  українсько-чеських відносин», – зазначив Іван Балога.

Гетьман Височини Їржі Бєгоунек високо оцінив виступ колективу із Закарпаття та зазначив, що розвиток гуманітарної двосторонньої співпраці триватиме й надалі. «Ми – дружні області і за ці шість років реалізації спільних проектів вдалося досягти багато позитивних речей. Так буде і надалі», – резюмував пан гетьман.

Протягом цього мистецького свята  в краї Височина відбудуться  також зустрічі членів делегації  органів місцевого самоврядування та мистецьких колективів Закарпаття з представниками територіальних громад та  громадськістю  партнерського  краю.

Прес-служба облради

no images were found