У Чопі відбувся екологічний діалог з розвитку громад Закарпаття

Print Friendly, PDF & Email

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров взяв участь у міжнародному діалоговому заході з екологічних питань розвитку територіальних громад.

Захід, на якому були присутні голови ТГ, дипломати та гості з Австрії, організовано у прикордонному Чопі з метою обговорення актуальних питань екологічного стану територій, знайомства з сучасним європейським досвідом впровадження новітніх технологій у галузі енергопостачання та для налагодження міжмуніципального та міжнародного співробітництва.

Зокрема, міський голова Чопа Валерій Самардак розповів про досвід вирішення на території Чопської ТГ проблем водопостачання та водовідведення. Зокрема — про відкриття у місті нового водогону та про успіхи і поразки на шляху до остаточного вирішення у місті і громаді загалом проблеми питної води, каналізації та стоків, які, потрапляючи у Тису, впливають на екосистему і сусідніх країн.

Відтак виконавчий директор регіональної асоціації органів місцевого самоврядування «Закарпаття — за чисте довкілля» Володимир Суран презентував присутнім проект побудови у Чопі новітньої каналізаціно-очисної споруди у складі комплексу з вертикальних теплиць та рибників.

У свою чергу про сучасний європейський досвід із впровадження новітніх технологій у енергопостачанні розповів голова Фонду Volkskraftwerk Міхаіл Еккер.

У продовження теми Олексій Петров ознайомив присутніх зі способами отримання коштів під схожі проєкти. Зокрема, зосередив увагу на такому інструменті, як кредитування з боку великих міжнародних фінансових установ та окремих українських банків.

«Проблема водопостачання та водовідведення є чи не найголовнішою на Закарпатті. Тому місцеві громади мають зробити такі проєкти вигідними для потенційних інвесторів. Адже на місцях вигода вже полягає у збереженні чистих води, довкілля та повітря. Тому у вирішенні схожих питань маємо покладатися не лише на грантові проєкти, ДФРР та такий непопулярний механізм, як підвищення тарифів. Треба шукати оптимальне для кожної окремо взятої громади поєднання цих усіх інструментів, враховуючи і можливість кредитування. Потрібно вивчати ті всі пакети фінансових послуг, які надають ці структури, співставляти з ними свої можливості та ресурси і розвивати громади», — сказав Олексій Петров.

Пресслужба Закарпатської обласної ради