У День захисту дітей депутати обласної ради відвідали Обласний будинок дитини та Інклюзивно-ресурсний центр, що на Свалявщині

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні заступник голови Закарпатської обласної ради Денис Ман із робочою поїздкою побував на Свалявщині. Насамперед він разом із керуючою справами обласної ради Мирославою Ливч, обласним депутатом Георгієм Горватом, а також місцевими депутатами відвідали Обласний будинок дитини. Зараз у закладі, за словами його керівника Володимира Бейреша, виховується 73 дитини-сироти та позбавлених батьківського піклування.

Уже традиційно тут, із нагоди Дня захисту дітей, який у всьому світі відзначається 1 червня, відбулося святкове дійство. Педагоги закладу підготували із вихованцями, яким ще немає навіть трьох років, гарну святкову концертну програму із піснями, танцями та віршиками.

Серед гостей також депутати Свалявської райради попереднього скликання, місцевої громади теперішньої каденції, представники Генерального консульства Угорщини у м.Ужгород,  Закарпатської митниці.

Поважні гості завітали до дітей із подарунками та гостинцями. Вони також вітали педагогів та дітей із святом. Денис Ман подякував діткам за чудовий концерт, побажав їм бути здоровими, щасливими, радісними. Звертаючись до педагогів закладу, він відмітив, що має особливе ставлення до закладу, оскільки знайомий із ним як ініціатор благодійних ініціатив із 2008 року. Крім того він наголосив, що немає більш благороднішої справи ніж турбуватися про діток, які позбавлені материнської лобові. Денис Миколайович від імені голови обласної ради Олексія Петрова та усього депутатського корпусу подякував колективу дитячого будинку за тепло, любов і ласку, яку вони дарують діткам. «Ви, шановні педагоги, точно знаєте, що чужих дітей на буває. Спасибі вам, за  те, що ви ці слова наповнюєте змістом», – підкреслив він та запевнив у всілякій підтримці закладу з боку обласної ради.

У свою чергу Мирослава Ливч, яка представляє Свалявщину в обласній раді, вже багато років поспіль допомагає дитячому закладу як меценат та керівник різного рівня, відмітила фаховість педагогів та пригадала різні періоди, коли колективу було не просто. «Ви, шановні педагоги завжди робили і робите  усе можливе, аби дітки виховувалися у теплі, комфорті. Ви беззаперечно огортаєте їх безмежною турботою та намагаєтеся організувати тут родинне вогнище й дарувати батьківське тепло», – зазначила Мирослава Михайлівна та додала, що депутатський корпус обласної ради і надалі опікуватиметься обездоленими дітками, щоб вони зростали добрими і щасливими. Мирослава Ливч подякувала за підтримку закладу угорським партнерам, які неодноразово підкладали дружнє плече, реалізовуючи низку інфраструктурних проєктів. Окремо висловила слова подяки давнім друзям сиротинця – депутатам від Свалявщини, а також духовному наставнику о.Олександру Хвасті. Насамкінець обласна депутатка побажала вихованцям міцного здоров’я, щасливої долі та знайти добру люблячу родину. Відтак – вручила директору закладу сертифікат на придбання спеціального тренажеру.

Затим поважне товариство завітало на свято до вихованців «Інклюзивно-ресурсного центру Свалявської міської ради», яке відбулося у районному будинку культури. Тут дітки продемонстрували свої вміння декламувати вірші, виконувати пісні й танцювальні постановки.

Гості адресували теплі слова вихованцям та їх вчителям. Денис Ман подякував діткам за чудовий концерт, а вихователям – за працю. Зі свого боку Мирослава Ливч подякувала і гостям, і діткам, і їх наставникам, які усі разом створили чудове сьогоднішнє дійство. Вона пригадала, як створювався центр, як у стислі строки вдалося відремонтувати будівлю та створити усі умови аби дітки із особливими потребами відчували себе щасливими та могли гармонійно розвиватися. Мирослава Михайлівна відмітила роботу її керівника Жанни Вальо, яка із самого початку створення закладу сумлінно працює над тим, аби заклад був одним із кращих у краї. Та щиро подякувала депутату минулого скликання  Василю Петьовці та депутату міської ради Кларі Стегурі за сприяння у створенні цього потрібного закладу.

Як розповіла директорка, заклад функціонує із 2018 року, на його базі фахівці проводять корекційно-розвиткові заняття для 90 дітей. Загалом у Центрі пройшли комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку понад 400 дітей. Тут надаються послуги дітям з особливими освітніми потребами, які проживають у Свалявській територіальній громаді, а також дітям із сусідніх громад.

Усі присутні висловили побажання, що свято і радість у дітей має бути щодня. Для цього і представники влади і бізнесу мають спільно діяти, робити добрі вчинки і діла милосердя.

Пресслужба облради