У двох закарпатських спецшколах для нечуючих і слабочуючих навчається 184 дітей від 3 до 18 років

На базі Ужгородської спеціальної школи І-ІІІ ступенів, де навчаються слабочуючі та нечуючі діти з початку навчального року запрацював експерементальний клас для дітей з важким мовленням. Про це повідомила директор закладу Наталія Бушко під час робочої наради щодо функціонування закладу та перспектив його розвитку.

Директор також повідомила, що приміщення школи займають близько 800 квадратних метрів. Тут діє гуртожиток на 110 місць. У спецшколі навчається 92 дітей від 3 до 18 років, є 2 дошкільні групи. У спецкласах допускається максимум 8 учнів. Близько 40 учнів — з Ужгорода і району, решта — з іншої частини області. Дітей навчають 46 педагогів. Їм допомагає 35 чоловік техобслуговування. За словами директора, цьогоріч учителям зменшили надбавку до зарплатні за престижність на 25%.
Минулого року загальний бюджет школи склав 19 млн 275 тис. З них державна субвенція — 11 мільйонів. У закладі проведено ремонт котельні, санвузлів і даху. Є потреба у заміні ліжок, шаф, обладнання для кухні, спортивного інвентарю, оргтехніці та у спецпрограмі для навчання “Живий звук”.

Також 92 дітей зі схожими вадами навчаються і у Хустській спеціальній школі І-ІІІ ступенів. Про це у ході зустрічі з головою облради повідомила директор школи Жанна Микитюк. Хустський спецзаклад значно більший за Ужгородський і має плдощу 4 тис квадратних метрів. Історичній будівлі гуртожитку понад 100 років. Саме тут 21 січня далекого 1919 року відбувся Всенародний Конгрес, який проголосив злуку Закарпаття з Соборною Україною.

Реагуючи на військовий стан, у школі облаштоване бомбосховище на 200 чоловік. Оновлено харчоблок, який обладнаний за кошти міжнародних партнерів та спонсорів а також обмебльовано спальний комплекс.

У закладі діє дошкільна група. Окремо функціонують класи зі зниженим слухом та класи для нечуючих. Є гуртожиток на 102 місяця, де зараз проживає 63-є дітей. Вихованцями 12 класів спецшколи є діти з 25 територіальних громад. Найбільше — з Рахівського, Хустського Міжгірського й Тячівського районів. Їх навчає 51 педагогічний працівник.

Минулого року школа мала бюджет у 22 мільйони, з них 10,4 млн — держсубвенція. Планується ремонт покрівлі окремих корпусів спецшколи, ремонт стін, реставрація дверей, заміна вікон та ремонт спортивного майданчика зі штучним покриттям. А також — закупівля слухових апаратів. Вартість одного такого коштує від 16 тис грн.

У ході бесіди з директорами спецшкіл голова облради запропонував їм підшукати партнерів у Польщі, Словаччині, Румунії й Угорщині аби укласти угоди про співпрацю з перспективою участі у грантових проектах для покращення матеріально-технічної бази закладів. Особливу увагу попросив звернути на програму Україна-Польща, бюджет якої сягає понад 200 мільйонів євро. Також домовлено оптимізувати витратну частину та розшифрувати певні витрати закладів.

У нараді також взяли участь Заступник голови облради Андріана Сушко, керуюча справами облради
Мирослава Ливч та директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА Мар’яна Марусинець.

Пресслужба Закарпатської облради.