У Генеральному Консульстві Словацької Республіки у м. Ужгород відкрилася виставка Вікторії Кузьми

Print Friendly, PDF & Email

Ретроспективна виставка закарпатської художниці Вікторії Кузьми відкрилася в генеральному консульстві Словацької Республіки в м. Ужгород. Мисткиня, яка працює у жанрі декоративно-прикладного мистецтва, присвятила подію до Дня захисту дітей.

Вікторія Кузьма створює живописні картини на склі. Вона закохана в закарпатський фольклор, активно використовує елементи народного мистецтва, інтерпретуючи його у сучасних модерних виявах. У ретельно продуманих казкових та фантазійних сюжетних композиціях гармонійно вмонтовані елементи Різдва, Воскресіння, орнаменти вишивки, писанок, дохристиянських символів. «Для мене важливо, щоб робота промовляла до глядача», – пояснює майстриня.

Роботи Вікторії Кузьми до вернісажу, присвяченого Міжнародному дню захисту дітей, словацьке консульство обрало неспроста. Усі 22 картини складають легку життєствердну композицію, позбавлену жахів сьогодення. Вони уособлюють радість, любов, надію – те, чим багаті українці і чого прагнуть, наближаючи перемогу.

Привітати художницю прийшли голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко та голова військової адміністрації Віктор Микита. Приймав гостей генеральний консул Словацької Республіки у м.Ужгород Павел Паніс. Захід відвідали Едуард Бураш, радник прем’єр-міністра СР з питань прикордонного співробітництва, Растислав Їлек, радник прем’єр-міністра СР з питань регіонального розвитку та Ярослав Грегуш, уповноважений Міністра транспорту СР з питань розбудови автостради Д1 до українського кордону. Словаки прибули на Закарпаття з гуманітарної місією.

Виступаючи на відкритті, Володимир Чубірко зазначив, що такі акції потрібні для того, щоб  люди відволіклися від горя, перевели подих, побачити інший  світ. Картини Вікторії Кузьми нагадують, що дітям потрібне дитинство, і ми, дорослі, повинні все зробити, щоб у навіть такий складний час зберегти для них казку.

Голова облради подякував консулу Павелу Панісу та дипломатам за підтримку України, за гуманітарну допомогу для українців у постраждалих регіонах та вимушених переселенців, які зараз проживають на території Закарпаття.

Пресслужба Закарпатської обласної ради