Цієї весни виповнюється 110 років з дня народження видатного діяча Закарпатської школи живопису, художника, графіка Гаврила Глюка. Митця багато що пов’язує з Угорщиною. Він народився у м. Сігет, навчався скульптором по дереву у Будапешті, був учнем відомих угорських художників під час навчання в Будапештському інституті образотворчого мистецтва. Після військової служби оселився в Ужгороді і вже тут повністю поринув у малювання. Однак радянська влада неохоче і з запізненням визнала його діяльність. Навіть після того, як картина «Лісоруби» у 1958 році була удостоєна Великої срібної медалі на всесвітній виставці у Брюсселі, лише через 5 років Глюку присвоїли звання Заслуженого діяча мистецтв УРСР.
Полотна Гаврила Мартиновича – це творчість художника-реаліста. Особливу увагу митець приділяв зображенню лісорубів, колгоспників, возвеличував їх працю, захоплювався простотою і щирістю. Його портрети – глибоко психологічні, графіка – точна і виважена, натюрморти – соковиті і яскраві.
Виставкою Гаврила Глюка Генеральне консульство Угорщини в м. Ужгород розпочало традиційні щорічні знайомства з творчістю закарпатських митців. 11 картин для створення експозиції люб’язно надала родина Гаврила Мартиновича із домашньої колекції.
Виступаючи на відкритті, генеральний консул Йожеф Бочкаї зазначив, що одним із культурно-дипломатичних завдань установи є представлення унікального мистецького світу Закарпаття, тож він завжди з радістю виконує цю місію.
– Сьогоднішня подія є ще одним свідченням того, що Генеральне консульство Угорщини в м. Ужгород виконує важливу культурну місію для сприяння кращого взаєморозуміння між нашими народами і націями, – зазначив Йожеф Бочкаї.
На виставці побувала і заступниця голови Закарпатської обласної ради Андріана Сушко. Вона переказала організаторам вітання від депутатського корпусу, подякувала консульству за увагу до мистецького спадку Срібної Землі та пригадала розповіді своєї вчительки музики, доньки Гаврила Глюка, про видатного художника.
Прес-служба Закарпатської обласної ради