У Генконсульстві Словаччини в Ужгороді відзначили 30-річчя словацької Конституції

Print Friendly, PDF & Email

Словенска Устава (словацька Конституція) була прийнята 1 вересня і вступила у силу у тих числах вересня, які маємо сьогодні на календарі. Завершальний же вигляд основний документ Словаччини отримав на початку 1993 року.
 
Привітати дипломатичне представництво сусідньої країни зі святом прийшла ціла плеяда відомих сучасних українських художників із Закарпаття, які виставили у Генконсульстві на розсуд глядачів свої роботи.
 
Присутній на заході голова Закарпатської облради Володимир Чубірко передав Генеральному консулу Словацької Республіки в Ужгороді Павлу Панісу вітальну адресу і озвучив подяку Словаччині за підтримку України.
 
“Наші братні і сусідні держави — майже ровесники. Хоча у незалежність ми здобували по-різному. І зараз Україні, на жаль, доводиться відстоювати свою незалежність зі зброєю у руках, воюючи проти окупантів, які зламали зуби у волю і міць українського народу й української армії.
Від себе і від імені українського нарорду ми вдячні за чітку позицію, які зайняла Словаччина з перших днів війни.
 
Як тоді. Так і сьогодні наша дружба пішла далі обіцянок і переросла у конкретні справи і чіткі заяви у захист України на міжнародній арені.
 
Мене і, впевнений, багатьох українців, дуже зворушили слова вашого Президента пані Сузанни
Чапутової вчора ввечері з трибуни ООН у нью Йорку, де понад 141 країна засудила війну москви проти України.
 
Ось лише кілька важливих тез:
“Кожен член ООН несе відповідальність за збереження миру. Ті, хто сам порушує правила, не мають права встановлювати правила для інших через виконання вироку…
Ми давно залежимо від енергоносіїв з Росії. Однак ми віддавали перевагу захисту наших основних цінностей. Ми ввели санкції проти Росії і підтримуємо Україну військовою допомогою…
Звичайно, ми можемо зволікати та йти на компроміс. Історія, однак, ще раз вчить нас, що пасивність і невігластво ніколи не вирішують кризи, тільки відволікають від моменту істини…»
Це сильні слова і це — предметне підтвердження нашої дружби. Хай живе Словаччина! Хай живе Україна! Хай буде мирна Європа!”, – побажав дипломатам та присутнім Володимир Чубірко.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради