07 квітня 2020

У листопаді Закарпатська облрада планує підписати Меморандум про довгострокову співпрацю з Краловеградецьким краєм Чехії

субота, 28 жовтня 2017, 14:49

У рамках кількаденного робочого візиту в Чеську Республіку голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс нещодавно зустрівся з гетьманом Краловеградецького краю Їржі Штєпаном, де йшлося про майбутнє офіційне укладання довгострокового партнерства між двома регіонами.

У ході ознайомчої зустрічі участь також взяв голова профільної комісії з питань агропромислового комплексу, розвитку села, адміністративно-територіального та земельного устрою, депутат  Закарпатської облради Петро Голубка, завдяки дружнім зв’язкам якого з керівництвом Краловеградецького краю Закарпаття й матиме ще одного надійного партнера-сусіда.

Чеський гетьман, який, до речі, є професором та доктором історичних наук, тепло та щиро привітав закарпатську делегацію, зазначивши про узгоджені наміри посланців (депутатів) крайового парламенту скріпити дружні стосунки із Закарпаттям. І не відкладаючи в довгий ящик – підписання Меморандуму про співпрацю відбудеться орієнтовно 14 листопада п.р.

Під час перемовин обидві сторони згадали про спільну історію, яка тісно пов’язує Чехію та Закарпаття, коли наш край перебував у складі тодішньої Чехословаччини та мав статус автономії і називався Підкарпатська Русь.

- Буду радий Вас бачити на Закарпатті, аби наочно пересвідчилися в тій збереженій історії, яку будували наші пращури, – звернувся до гетьмана очільник облради Михайло Рівіс.

Подякувавши за запрошення, Їржі Штєпан зізнався, що свого часу детально вивчав історію Закарпаття і, навіть, збирає матеріали для майбутніх своїх наукових праць. Тож, Михайло Рівіс, не вагаючись запропонував під час візиту гетьмана на Срібну Землю залучити фахових істориків, аби ті допомогли чеському професору ознайомитися зі спільними сторінками історії у майже 20 років за період Чехословаччини, під час якої чехи інтенсивно розбудували інфраструктуру закарпатських міст і сіл, покращили побут мешканців громад, зберегли та примножили історичні й архітектурні пам’ятки. Ще зійшлись на тому, що вже готуватимуть групи дітей, як закарпатських, так і чеських – для екскурсій до двох країв, аби їм розповідали та демонстрували спільну історію, культуру та спадщину.

- Якщо гетьман не проти, то з нашого боку буде ще така доречна пропозиція щодо екскурсій – залучати групи дітей зі сходу України для поїздок в Чехію, аби прививати їм європейську культуру та менталітет. Адже саме збережені родинні цінності – найкращий приклад продемонструвати, що Європа набагато ближча Україні, – підкреслив Михайло Рівіс.

Далі чеська сторона більше детально розповіла гостям з України про міжнародні програми, до яких може залучатися і Закарпаття для подальшої їх реалізації. Це, зокрема, програми, що стосуються соціального напрямку, інноваційних технологій, культурна спадщина, проектовий менеджмент, розвиток транспортної інфраструктури, співпраця між вищими навчальними закладами, обмін студентами, зайнятість населення тощо.

- Як бачимо, можливостей багато, необхідно лише активно підключитися до реалізації цих спільних проектів, щоб мати успішний результат. А це – й інвестиційні проекти у сфері освіти, туризму, гуманітарна медична допомога лікарням Закарпаття. Тобто це реальні можливості для розвитку Вашого краю, – резюмував гетьман Краловоградецького краю Їржі Штєпан.

Тож, враховуючи давні традиції і зв’язки, які пов’язують наші обидва краї, двосторонньої зацікавленості та переконання, що розвиток співробітництва між обома регіонами сприятиме поглибленню добрих стосунків і взаємовигідних контактів між Закарпаттям та Краловеградецьким краєм, є спільне бажання зміцнити ваємостосунки у формі одноразових і довгострокових проектів та пропонується налагодити ділове партнерство, скріпивши його відповідним договором та підписами керівників двох країв.

Насамкінець зустрічі голова облради Михайло Рівіс зробив запис до книги пам’яті та вручив чеським партнерам подарунки. Далі гостям провели оглядову екскурсію обласним центром краю Градец Кралове, який колись був королівським містом і розбудований на р.Лабі. Також гід розповів про цікавий факт – нинішній крайовий уряд знаходиться в колишній пивоварні.

Після ознайомчого візиту закарпатська делегація відбула до Височини для участі в урочистостях з нагоди 10-ї річниці співпраці між двома регіонами України та Чехії.

Прес-служба Закарпатської облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору