19 серпня 2019

У Малому Березному відбулося яскраве свято

неділя, 11 серпня 2019, 20:00

Сьогодні, 11 серпня, на стадіоні села Малий Березний Великоберезнянського району уже вчетверте відбувся районний фестиваль народних промислів та народної творчості Ужанської долини “Березнянський ярмарок”.

Організатор ˗ «Агенція регіонального розвитку та європейської інтеграції Великобрезнянської районної ради».

Цьогоріч на свято завітали представники влади, депутати різних рівнів, дипломати, митці, гості із Польщі та Словаччини, а також сусідніх областей України. Серед них –заступник керуючого справами виконавчого апарату облради Євгенія Кибза, народний депутат України Михайло Лаба, голови райрад: Свалявської ˗ Мирослава Ливч, Виноградівської – Віталій Любка, Перечинської – Михайло Ласкін та ін Відкрили урочисте дійство голова Великоберезнянської райради Ярослав Шукаль, голова РДА Василь Кірик, Малоберезнянський сільський голова Іван Мицьода. Господарі та гості виголошували вітальні промови, бажали Малому Березному розквіту, а його жителям – процвітання. Євгенія Кибза переказала щирі вітання громаді від керівництва облради, зазначила, що, відроджуючи культурні традиції, ми відроджуємо цінності, які дісталися нам у спадок від батьків. І завдання сучасника – зберегти їх, наповнити надбаннями сьогодення та передати новому поколінню. Організатори цього фестивалю мають це бачення, за що їм щира подяка. Відтак Євгенія Іванівна за дорученням керівництва облради вручила Почесні грамоти окремим достойним представникам Великоберезнянщини за вагомий внесок у розвиток територіальної громади, сприяння зміцненню позитивного іміджу Закарпаття та активну громадянську позицію. Зокрема, відзначено Євич Віру Василівну – депутата Великоберезнянської райради VII скликання, Куртанич Руслану Михайлівну – соліста-вокаліста гурту “Березняни”, Форнагель Олег Анатолійович – депутат Великоберезнянської райради VII скликання та колектив «Сонечко», де хореограф – Коман Яна Іванівна. Як зазначив Ярослав Шукаль, за часів Чехословаччини у 20-х роках минулого століття у Малому Березному проводилися такі ярмарки, на які приїжджали із багатьох районів краю та сусідньої Словаччини і ця гарна традиція зберігалася до1935 року. Відтак вони відійшли у забуття. І от у липні 2016-го було вирішено відродити ярмарки і задум вдався на славу. Авжеж, як господарі свята, так і його гості – у гарному настрої, вбранні,вони спілкувалися між собою, обмінювалися контактами, пригощали одні одних смаколиками та бажали всіляких гараздів життя. Атмосфера була по- родинному тепла і щира.

А урочиста костюмована хода під супровід троїстих музик звеселила і малого, і літнього. Учасники оглядали виставку робіт народних умільців, долучалися до майстер-класів народних промислів, насолоджувалися виступами самодіяльних колективів. Родзинкою програми був виступ гурту “Марина і Ко” та заслуженого артиста України Івана Пилипця.

У вечір учасників розважатимуть колоритні атракції , зокрема фаєр-шоу та запалення ватри тощо.

Виконавчий апарат облради