У Неліпинській ТГ обговорили перспективи сталого туризму в громадах Закарпаття

Print Friendly, PDF & Email

Про механізми дії для розвитку сталого туризму нашого краю та, зокрема у межах Неліпинської громади, говорили нині під час конференції, яка відбулася за ініціативи депутатки облради, керуючої справами облради Мирослави Ливч й голови громади та за підтримки Асоціації ЄВРОРЕГІОН “КАРПАТИ – УКРАЇНА”. Серед запрошених на форум – представники самоврядних громад області.

Відкриваючи захід, Мирослава Ливч, серед іншого зазначила, що зростання туристичних магнітів Закарпаття – починається із ініціатив територіальних громад. «Недоторкана природа, мінеральні та термальні джерела, пам’ятки сакрального мистецтва, унікальна закарпатська кухня, традиції та побут – усе це разом із правильно організованою промоцією – є потужним підґрунтям для розвитку закарпатських громад та краю в цілому», – підкреслила Мирослава Михайлівна. Голова Неліпинської громади Василь Брудняк у своїй доповіді-презентації провів аналіз туристичного потенціалу населених пунктів та окреслив їх перспективи. Серед основних пріоритетів – збереження історичної спадщини громади. Зокрема, для села Неліпино пропонується відродити колишню курортну славу – створити бювет для користування мінеральним джерелом та організувати відвідування туристами місцевості, де був побудований перший курорт на Закарпатті. Для села Сасівка – туристичним магнітом може стати музей «Бабусина хата» та організація міні-фестивалю «Традиції наших батьків». А мальовничі краєвиди села Ганьковиця, із впорядкованими пішохідними гірськими маршрутами, можуть дати потужний поштовх екотуризму на цій території. Окрім того, на думку очільника громади, варто відновити інформацію про вузькоколійку, яка колись тут функціонувала. Основні принади для села Вовчий – збереження лісів та локацій (потенційно цікавих для самостійного туриста) тощо.

Окрім того, на зустрічі місцева громада презентувала крафтовий кошик від тутешніх виробників.

Виконавча директорка Асоціації Галина Литвин наголосила, що організація готова підтримувати ініціативи розвитку туризму громад, як у рамках програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, так і допомагати із залученням позабюджетних коштів для підвищення туристичної привабливості.

У програмі заходу також – виїзд на локації «Вовчий» та «Неліпинські Верхи».

Пресслужба облради