У області презентували нову програму співробітництва Румунія-Україна 2021-2027

Print Friendly, PDF & Email

У Солотвині на Тячівщині пройшла зустріч щодо розвитку транскордонних проектів між Румунією й Україною на період 2021-2027 років та заключна міжнародна конференція проекту технічної допомоги ЄС «Профілактика та загальна оборона у надзвичайній ситуації» спільної операційної програми Румунія Україна 2014-2020.

У рамках зустрічі було презентовано нову програму співробітництва Румунія-Україна 2021-2027 (Програма Interreg NEXT RO-UA), який планують затвердити до кінця поточного року.

За словами експерта Регіонального офісу прикордонного співробітництва у Сучаві Богдана Танаса, програма охоплює загальну площу 100860 км2, з яких 32760 км2 – територія Румунії (розподілена між 5 повітами: Сучавським, Ботошанським, Сатмарським, Марамурешським, Тулченським, та 68100 км2 представляють територію України (розподілену між 4 областями: Закарпатською, Івано-Франківською, Одеською та Чернівецькою.

Також Interreg NEXT RO-UA зосереджена, в основному, на екологічному, медичному та соціальному напрямках.

Зокрема, у фокусі програми — підвищення захисту та збереження біорізноманіття природи, зеленої інфраструктури, у тому числі в міських зонах, та зменшення всіх форм забруднення; забезпечення рівного доступу до медичної допомоги та сприяння доступності систем охорони здоров’я, включаючи первинну медичну допомогу, а також сприяння переходу від інституційної допомоги до сімейної та громадської допомоги і створення геріатричних центрів для людей похилого віку.

«Закарпатська обласна рада, як і наші румунські партнери, зацікавлена у добрій роботі програми, про яку нині говоримо. Адже маємо вже конкретні приклади результативності спільних проєктів попередньої програми: від запровадження віртуальної реальності у окремих навчальних закладах Закарпаття та Сату-Маре, відновлення театрів до дослідження геному закарпатців. До слова, я став одним із 300 учасників цього дослідження… Хочеться щоб наступний програмний період і для громад Закарпаття і для наших партнерів з окремих повітів Румунії був результативним на нові проекти», — наголосив під час вітального слова з нагоди зустрічі виконувач повноважень голови Закарпатської облради Андрій Шекета.

Участь у заході також взяли керуюча справами облради Мирослава Ливч і депутати облради Едгар Токар та Юрій Покорба.

Про результати проекту «Профілактика та загальна оборона у надзвичайній ситуації» спільної операційної програми Румунія Україна 2014-2020 розповів перший заступник Солотвинського селищного голови Юрій Тимків. Він зауважив, що реалізація проєкту розпочалася 5 лютого 2020 року і завершується 5 березня 2022 року. Його мета – співпраця між Румунією та Україною у сфері реагування на виникнення надзвичайних ситуацій – природних, техногенних катастроф, природних катаклізмів.

В рамках проекту, зокрема, закуплено спеціальне обладнання для втручання в аварійні ситуації. Солотвинська селищна рада вже придбала техніку на 200 тисяч євро (6 млн грн.), яку за необхідності успішно використовує. Введено в експлуатацію екскаватор-навантажувач, машину для очищення труб, обладнання для автоматичного очищення стоку, комунальний транспорт для прибирання снігу, трактор Belarus, мотопомпи для стічних вод. Закуплено також снігоочисний відвал для трактора та мотовсюдихід, оснащений усім необхідним для реагування на надзвичайні ситуації у малодоступній гірській місцевості. Крім того, у рамках проекту створено групу з 4-х волонтерів для реагування у випадках надзвичайних ситуацій. Всі вони пройшли курси та отримали посвідчення про проходження навчання у сфері цивільного захисту та надання першої медичної допомоги.

Пресслужба Закарпатської обласної ради